X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

در حاشیه ; پر حاشیه !

دکتر رضا علوی; برگرفته از سایت سازمان نظام پزشکی
آقای مدیری 
چو به گشتی طبیب از خود میازار              چراغی بهر تاریکی نگه دار

قصد این یادداشت این نیست که به خاطر مبارک بیاورد در ایامی که انگشت کوچک دست راست شما در فصل سوم سریال قلب یخی قطع شد، شما مستاصل سراغ معروفترین جراحان این عرصه رفتید.
 شما یادتان نیاید من یادم هست که بسیاری از قسمتهای سریال ویلای من را با دستکش سیاه بازی میکردید.
جناب مدیری به حمدالله و والمنه دستان شما به هنر پنجه های "طلایی"کسانی که امروز با همان انگشتان نشانه رفته اید و به تمسخر نشسته اید پیوند زده شده و نجات یافت، آن روزهای سخت و همچنین روزهای افسردگی پس از قهوه تلخ نیز گذشت، دستکش سیاه فراموش شد ولی همیشه سیاهی ها به این زودی فراموش نمی شوند، گاهی زمستان میرود و سیاهی می ماند به ذغال.

جناب مدیری کسی در هنرمندی شما شک ندارد، در موقعیت شناسی تان نیز! تمسخر نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم در نقطه چین و همچنین برنامه هجو موسوم به بمب خنده (ماهواره) بخواهید، یا نخواهید جزیی از کارنامه کاری شماست. شما همواره نشان داده اید که از هر آب گل آلودی میتوان شاه ماهی گرفت
پس از سالها حالا به تلویزیون بازگشته اید و چه سوژه ای بهتر از پزشکانی که در این یکسال از هر رسانه ای کوفته شدند، بله بالاخره در این تنور داغ نانهای خوبی میشود چسباند! و شما هم استاد مسلم موج سواری هستید....

جناب مدیری از شما ممنونم، ازین که در کنار طنز الگوهای نیک نیز به ما معرفی میکنید، پزشک درستکاری که در مطب بسیار شلوغ و شیکش جای سوزن انداختن نیست، پرداخت ویزیت الزامی نیست، پول دارو نیز بصورت زیر نسخه ای به بیمار داده میشود، همان روز هم قصد دارد به مناطق محروم جهت کمک رسانی به بیماران برود.

شما که چنین الگوهایی نمایش میدهید چرا خودتان الگو نمیگیرید!؟
چرا قهوه تلخ را بخاطر مسایل مالی و بالابودن دستمزد درخواستی از تلویزیون بیرون کشیدید و به میلیون ها بیننده و هوادار خودتان پشت کردید و سود خود را بر بینندگان تلویزیون خود رجحان دادید؟
نمیگوییم شما هم مثل همان پزشک رایگان کار کنید، اجاره مطب و منشی را از جیب خود بدهید و در نهایت به مناطق محروم خدمت کنید! نه! فقط اگر کمی از حاشیه سود خودتان می کاستید نه قهوه تلخ بی سرانجام میماند، نه جوایز قول داده شده و قرعه کشی شده به خریداران سی دی فراموش میشد، و نه دستمزد برخی بازیگران معوق میشد، نه این مجموعه جدید از هنرمندی هادی کاظمی(باباشاه) بی نصیب میماند.

آقای مدیری شما که فریاد واسفاها سر میدهید و بداخلاقی جراحی که خارج تعرفه طلب میکند را نقد میکنید، بفرمایید تعرفه شما چقدر است؟ در سال ٩١ پایگاه خبری بولتن نیوز از دستمزد هفت میلیارد تومانی شما برای قهوه تلخ خبر میدهد، و شما این مبلغ را برای ١٠٢ قسمت چهل دقیقه ای گرفته اید ، یعنی شما به ازای هر دقیقه حضور ١،٧٠٠،٠٠٠ تومان دریافت کرده اید که میزان حقوق کارگر ایرانی در همان سال (٨٩) ماهانه ٣٠٣ هزار تومان بوده است!
شاید بگویید هنر شما بیش از هنر کارگر ارزش داشته باشد، قبول! هنر آن پزشکی که انگشت قطع شده شما را ترمیم کرد چطور؟ آن پزشکی که شما را از افسردگی پس از قهوه تلخ رهاند چطور؟ آن جراحان پلاستیکی که پنجه های طلایی شان را به تمسخر میگیرد و هنرشان اکنون بر رخ و بدن نیمی از بازیگرانتان خود نمایی میکند چطور؟

شما که تیغ نقدتان تیز است چرا کمی خودتان را نقد نمیکنید؟ چطور پس از سرکارگذاردن میلیونها بیننده در سریال قهوه تلخ و همچنین سرگردانی برندگان جوایز خانه و ماشین، تنها به چند دقیقه اظهار تاسف اکتفا میکنید ولی تیغ انتقادتان را بروی جراحی میکشید که در جراحی عارضه دار باید دستبند بر دستش بزنید؟
چطور مرفه بودن یک جراح پلاستیک برای شما جای ایراد دارد ولی از درامد خود چیزی نمیگویید؟
از قرارداد یک میلیاردی و هفتصد میلیونی برای حضور کوتاه در فیلم پل چوبی و یا قرار داد ١٠٠ میلیونی در سال ٨٨ به استناد گفته های رضا استادی در برنامه چهارسو چیزی نمیگویید، در همان برنامه ای که دستمزد آقای بازیگر، علی نصیریان ٢٥ میلیون و یک چهارم شما اعلام شد!
آقای مهران مدیری، گرچه از تعرفه خود چیزی نمی گویید ولی ما همگی به قیمت شما واقف شده ایم !
دکتر رضا علوی