X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

دگردیسی !!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با موافقت بیمه‌ها، وزارت کار و مجموعه‌های متولی طرح پزشک خانواده، امکان مراجعه مستقیم مردم به متخصصان فراهم می‌شود.

 محمدهادی ایمانیه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه فارس، بیان کرد: شایع ترین مشکلی که مردم در پزشک خانواده هنوز با آن مواجه هستند این است که می‌گویند چرا نمی‌توانیم در صورت تمایل بدون ارجاع از پزشک خانواده به متخصص مراجعه کنیم؟

 وی افزود: با رایزنی‌های انجام شده میان دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت مقرر شده که در صورت موافقت بیمه‌ها و وزارت کار، مردم از این پس مستقیما با پرداخت 30 درصد تعرفه به پزشکان متخصص مورد نظر خود مراجعه کنند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در خصوص مشکلات پیش آمده برای مراجعین درمانگاه نادر کاظمی در طرح پزشک خانواده نیز خاطرنشان کرد: این درمانگاه توسط حاج نادر کاظمی شیرازی ساخته شده و در همان سال‌های بهره‌برداری امورات مربوط، به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است.

 ایمانیه ادامه داد: این درمانگاه وابسته به بیمارستان شهید بهشتی بود که از طریق سازمان تأمین اجتماعی اداره می‌شد، اما پس از تفکیک بیمارستان از این مجموعه، درمانگاه نیز پس گرفته و به دانشگاه علوم پزشکی شیراز واگذار شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: برخی پس از گذشت سال‌ها از استقلال این درمانگاه از مجموعه تأمین اجتماعی هنوز هم آن را به خود نسبت می‌دهند، در حالی که این درمانگاه نادر کاظمی توسط خیر ساخته شده و هیچ ارتباطی به پول کارگران نداشته و ندارد.

gp:

در آخرین جلسه ای که با حضور نماینده محترم شیراز در مجلس شورای اسلامی, معاون کل وزارت بهداشت, مسئولین دانشگاه و جمعی از پزشکان عمومی از جمله شورای هماهنگی و انجمن پزشکان عمومی شیراز و نظام پزشکی شیراز برگزار شد پیشنهاد و تصمیم جلسه حذف اجبار و برقراری اختیار برای مردم و پزشکان در انتخاب نوع مراجعه به پزشک بود. و اینکه اکنون اعلام شود حذف ارجاع از نظام ارجاع مورد نظر بوده نوعی کم لطفی مدیران استانی است. در جلسه وزیر هم پیشنهاد نمایندگان محترم مجلس  برقراری مجدد قرارداد بیمه برای همه پزشکان بوده است.