X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

نسخه نویسی الکترونیک از خرداد آینده

 قائم مقام معاونت قائم مقام وزرات بهداشت و درمان از الکترونیکی شدن نسخه های درمانی خبرداد.

به گزارش خبرنگارمهر، دکتر ناصر کلانتری ظهر سه شنبه در ستاد کشوری برنامه پزشک خانواده شهری ونظام ارجاع در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: تلاش داریم تا اوایل خرداد ماه سال آینده نسخه نویس را به صورت پکپارچه در کل کشور  الکترونیکی کنیم تا بتوانیم در راستای تحول نظام سلامت واجرای برنامه پزشک خانواده خدمات درمانی گسترده تری را به بیماران ارائه دهیم.

وی بابیان اینکه از آنجایی که در کشور تنها استان فارس واستان مازندران برنامه پزشک خانواده را تاکنون با موفقیت انجام داده اند اضافه کرد: در تلاش هستیم پس از رفع پاره ای از مشکلات موجود در اجرای برنامه پزشک خانواده، طرح یاد شده و نسخه نویسی الکترونیکی را در استان های فارس مازندران وسایر استان های کشور اجرا کنیم.

به عقیده کلانتری برای اجرای گسترده برنامه پزشک خانواده در سطح کشور علاوه بر اینکه تمامی دستگاه ها در اجرای این طرح به دانشگاه کمک داشته باشند در تلاش هستیم از سوی وزارتخانه بهداشت ودرمان نیز تمامی شرایط را برای اجرای طرح بکار گیرد.

وی اجرای برنامه پزشک خانواده در نظام سلامت را به عنوان یکی از اهداف بزرگ وزراتخانه یاد کرد وافزود: دولت تدبیر وامید خواهان دسترسی  تمامی اقشار جامعه به خدمات گسترده درمانی است و به همین منظور به سمتی حرکت خواهد کرد که بتواند بیشترین خدمات بهداشتی درمانی  را با کمترین هزینه ذر اختیار افراد جامعه قرار بدهد.