X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

بازآموزی کرونا ویروس و جوگیر شدن ما !!

چند روز قبل, کلاس بازآموزی کروناویرس رفته بودیم البته از نوع اجباری / پولی. (این هم از عجایب علوم پزشکی  شیراز است که کلاس اجباری میگذارند, از کار و زندگی میاندازند و کلی ضرر و البته خطر رفت و آمد و زیان از کار ماندن, تازه باید هزینه تشکیل کلاس و حقوق پرسنل بازآموزی و.. هم بدهید, معلوم نیست اگر کلاس رایگان بود و یا مثل سایر ادارات همراه با دادن حق ماموریت و.. چند تا از این کلاسها رو در سال میگذاشتند!! متاسفانه انجمن ما هم که بجای اعتراض با آن همراه شده و بر این بازار دامن میزند و کاسبی راه انداخته اند که نگو و نپرس)

 خلاصه اینکه اساتید محترم آمدند و از تاریخ پیدایش بهداشت تا چگونگی تعامل کشورها با یکدیگر برای جلوگیری از سرایت بیماریها و تا نحوه سرایت و نیز اقدامات بهداشتی و مقابله با کرونا گفتند. بگذریم که در بین صحبتها معلوم شد آمار درست و حسابی از بیماری کرونا نداریم. و معلوم نیست چرا در بیخ گوش ما, در عربستان, بیماری شایع شده و نصف بیماران آنجا میمیرند ولی در کشور ما نه تعداد بیمار گزارش شده و نه آمار مرگ بیماران به آن اندازه است !! البته ایشان ملاحظات برخی کشورها در ندادن آمار هم متذکر شدند!! هر چند به نظر نمیآید این یکی هم چندان در مورد ما صدق کند.

از جمله توصیه های موکد; لزوم معرفی موارد مشکوک و ندادن کورتون و آنتی بیوتیک بود. و دو صد وعده که به محض مراجعه بیمار مشکوک چه خدماتی داده خواهد شد: از ارسال آزمایش به آزمایشگاه مرجع تهران تا دارو و خدمات رایگان و...!

  ما نیز تا چند روزی به شدت جوگیر کلاس و سخن استاد شده و هر مورد مشکوکی را در این وانفسای بی پولی, با پس دادن مبلغ ویزیت, بلافاصله به مرکز مربوطه (با همان وعده ها) معرفی میکردیم. این بود تا یکی از بیماران ارجاعی با کیسه ای پر از دارو در یک دست و چند فیش پرداخت شده, چمعا نزدیک صد هزارتومان در دست دیگر و دو صد گلایه, برای زدن آمپولش آمد. مکاشفه به عمل آمد بیمار بعد از مراجعه به بیمارستان مرجع, توسط یکی از همکاران اورژانس ویزیت میشود و چون متخصص عفونی در بیمارستان نبودند, بیمار را به مطب خصوصی وی معرفی میکنند. همکار متخصص محترم نیز برای ایشان دارو تجویز کرده و راهی خانه مینمایند در حالی که نزدیک به یک روز تمام سردوانده شده بود.

 شاید سوالتان این باشد که داروی تجویزی معجزه گر چه بوده؟ دو آمپول پنی سیلین 6-3-3 و یک آمپول هیدروکورتیزون و... !! در کمال تعجب همان دو داروی منع شده:  آنتی بیوتیک و  کورتون !!

شاید هم بعدا معلوم شود علت کم بودن مرگ و میر بیماری کرونا در کشور ما, همین تجویز کورتون و آنتی بیوتیک باشه!  علت گزارش کم بیماری که معلومه: با شاهکارهایی این چنین, تنها بیمار و پزشک ارجاع دهنده مغبون شده اند.

نظر خانواده:

 - همکار گرامی ام سلام:چند کار انجام داده ای که مستحق توبه ای. 

اول آنکه عزیز دل برادر در جامعه ای که رمالان و شیادان و حقه بازان با خیال راحت به مداخله در امر طبابت مشغولند و روز روشن مردم را سرکیسه میکنند و هیچ کس را هم با آنان کاری نیست، ارجاع شما برای به ثبت رساندن کاری علمی از جانب خودتان بیشتر به یک فانتزی شبیه است تا کاری علمی. در بخش سلامت اکنون کار از تراژدی گذشته و ما در مرحله ی کمدی کار هستیم.در شهرما هم سنگ به بیمار میبندند تا از خواص کانی ها درد بیمار درمان شود. گوشت به دور سر بیمار میبندند تا کرمهای مغز بیمار از مغز بیمار بیرون کشیده شوند و اینها را با طیب خاطر انجام میدهند حال شما بر اساس شواهد اپیدمیو لوزیک" کورنا "را محتمل دانسته ارجاع فرموده اید که یک فانتزی را رقم زده باشی ،به نظر حق با بیمارت بوده که گلایه کرده و چه بیمار نجیبی بوده که به کار عجیب شما فقط گلایه کرده.دوم آنکه به حرف مدرسینت گوش داده ای که کورتن و آنتی بیوتیک ننویسی و بیمار را پیش متخصص بفرستی غافل از آنی که اگر شما با احتیاط روزی ده میلی گرم کورتن مینویسی همکاران متخصص چون تخصصی عمل میکنند 1mg/kg حساب میکنند(خودشان میگویند یا نده یا اگر دادی مریض باید" کوشینگویید"شود).سوم آنکه پول بی زبانت را میدهی و وقت بی زبانترت را به کلاسهای بازآموزی که اینهم گناهی نا بخشودنی است و آخر اینکه در کلاسهائی که انجمن شیراز توصیه کرده شرکت میکنی که با این کار شانس عفو گناهانت را از خود غیر عملی فرموده ای .امید که خداوند از سر تقصیراتت بگذرد.