X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

این طرح با اصل 44,سند چشم‌انداز و سند سیاست‌ها در بخش سلامت منافات دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، علی اعظم مرادی ظهر امروز در همایش جامعه پزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به مناسبت‌های جامعه پزشکی، افزود: 18 فروردین میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، 23 فروردین روز دندانپزشکی، 30 فروردین روز آزمایشگاه، 15 اردیبهشت روز ماما، اول شهریور روز پزشک و  پنجم شهریور ماه روز داروساز در تقویم کشور وجود دارد.

رئیس نظام پزشکی شهرستان سوادکوه با بیان اینکه نظام پزشکی سوادکوه در سال 1379 تشکیل و سه دوره چهار ساله از عمر آن سپری شده است، افزود: در دوره چهارم نظام پزشکی شهرستان سوادکوه با همکاری اعضا اقداماتی برای افزایش توان جامعه پزشکی برای خدمت به مردم تشکیل شده است.

وی تشکیل صندوق قرض‌الحسنه جامعه پزشکی و پرداخت حدود 300 میلیون تومان وام با کارمزد دو درصد و دریافت مجوز صدور پروانه مطب به عنوان شصتمین شهرستان در بین 195 نظام پزشکی کشور و صدور و یا تمدید 114 پروانه فعالیت و صاحب خانه شدن نظام پزشکی سوادکوه را از مهم‌ترین اقدامات نظام پزشکی سوادکوه ذکر کرد.(gp: قابل توجه نظام پزشکی های دیگر برای مقایسه عملکردشان!! به قول قدیمیا: ببین نصف تو هم نیستا !! )

مرادی با تقدیر از فعالیت روسای سابق نظام پزشکی سوادکوه به امضای توافقنامه مالیاتی با امور مالیاتی و وضعیت تعرفه‌های پزشکان اشاره و خاطرنشان کرد: طرح تحول در نظام سلامت که از 15 اردیبهشت‌ ماه آغاز شده است مورد اقبال قرار گرفته است.

رئیس نظام پزشکی شهرستان سوادکوه با بیان اینکه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از سال 1391 و به صورت آزمایشی در استان مازندران آغاز شده است و بخش خصوصی در این طرح متضرر شده است، افزود: این طرح با اصل 44 و سند چشم‌انداز و سند سیاست‌های کلی نظام در بخش سلامت منافات دارد.(gp: و باز هم قابل توجه همانها!! حداقل حرکتی کنند, حرفی بزنند)

وی گفت: پزشک و بیمه‌گر و بیمار از طرح بیمه روستایی و شهر‌های زیر 20 هزار نفر جمعیت که شامل شهر‌های شهرستان سوادکوه می‌شد، رضایت داشتند.