X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

اعتراض به سرانه 93 ; انجمن شیراز مقصر یا مدعی؟

* ارسالی همکاران از شیراز *

سرانه 93 پزشکان خانواده بعد از 5 ماه تاخیر ابلاغ گردید و از تیرماه 93 مبنای پرداخت خواهد بود. اینکه از همین مبلغ ناچیز هم درصدی بابت مالیات (3%-5%) , درصدی بابت پایش (20%)  , درصد دیگری برای دستیار (12%-18%) و احیانا درصدی جریمه کم خواهد شد, دریافتی پزشکان خانواده را, آنهم با مدتها تاخیر (تا 2% و بیشتر خسارت تاخیر پرداخت در هر ماه با توجه به تورم سالانه), به عددی می رساند که به جرات میتوان گفت سه روز کار پرزحمت این همکاران عزیز نیز جبران نمیکند چه رسد به یک ماه سی روزه! 

انجمن پزشکان عمومی شیراز نیز در نامه ای اعتراض گونه (که خود شدید توصیفش کردند ولی کمتر نشانی از معیارهای شدت در آن یافت میشود) سرانجام به خود جراتی  داده , مراتب ناخرسندی را اعلام نمود. 

اینکه این نامه با نزدیک شدن به زمان انتخابات هیات رئیسه تا چه حد جنبه تبلیغاتی دارد را به گذشت زمان میسپاریم . اما ایشان باید قبل از هر مخاطبی خود را مخاطب این اعتراض آنهم به شدیدترین حالتش بدانند! چه آنان بودند که با تصمیمات اغلب قیم مآبانه  همه را به چنین گردابی مبتلا کردند:

 اگر چند ماه قبل از شروع برنامه, یکی از ایشان صورتجلسه ای را بدون طرح در مجمع و حتی در هیات مدیره انجمن, دال بر مقبولیت طرح توسط پزشکان عمومی, امضا میکند! و از همانروز سفارش پلاکارد و بنر با تیتر  پزشک خانواده و درمان رایگان  برای سر در مطب میدهد!

اگر با وقت گذرانی و وعده پیگیری, تنها کاری که نکردند پیگیری و انتقال مشکلات بود!

 اگر در جلسه  نظام پزشکی در تهران خواهان ادامه طرحی ناقص و پراشکال در فارس شدند!

 اگر منسوبین بدیشان بارها در جلسات نهان و آشکار گفته اند ما حاضریم حتی بدون سرانه ! و فقط با دریافت 1500 تومان از هر بیمار طرح را ادامه دهیم و اگر همه طرح را رها کنند ما رها نمیکنیم!

 براستی چه جای اعتراضی برای پزشکانی که ادعای نمایندگیشان را دارند باقی گذاشته اند و انتظار چه گوش شنوایی برای خواسته خود دارند؟

آیا جز هیات مدیره فعلی انجمن پزشکان عمومی شیراز , برای مخاطب اعتراض شدن,  سزاوارتری هست؟ ایشان خود مقصر وضع موجودند دیگر چه جای اعتراض ؟ آنهم از نوع شدیدش!

هر چند همه میدانند این اعتراضات لفظی و قول پیگیری فقط برای خنثی کردن اعتراضهای واقعی است و گرنه در جلسات پنهان ......


gp : البته شاید بتوان بعضی از همکاران در هیات مدیره انجمن شیراز را از بسیاری از این انتقادات مبری دانست ولی شایسته است ایشان نیز  موضع خود را مشخص تر کنند.


نظر خانواده:

   بهتر است انجمن شیراز به همان درآمد زایی و مال اندوزی از کلاسهای باز آموزی و اسپانسرها و فروش تجهیزات و .... پرداخته و کار صنفی را چون گذشته به طوفان حوادث بسپارد. 

البته باز هم باید بدیشان آفرین گفت: نترسیدند با اعلام ناخرسندی از سرانه93, مجوز تشکیل و دریافت پول کلاسهای باز آموزی از ایشان پس بگیرند ؟ آنوقت تکلیف پولی که از اسپانسرها گرفته اند چه میشود؟ درصد فروش, پول کلاسهای پوست و... همه برباد فنا میرود. تشکیلات هم که به خطر میافتد ! 
نه جانم ارزشش را نداشت! سر در گریبان کنید و راه خود پیش گیرید... تاجران را چکارشان به اعتراض ؟

با سلام و عرض خسته نباشید به همکاران گرامی و تسلیت به مناسبت دومین سالگرد شروع طرح فجیع " پزشک خانواده!!! " 

این اعتراض فقط برای خالی نبودن عریضه میباشد و همان ترفند همیشگی "یکی به نعل، یکی به میخ" است. دوستان عزیزمان در انجمن پزشکان عمومی، با طرح این اعتراض، با یک تیر دو نشان میزنند ؛ 
اول اینکه مثلا به عنوان نماینده پزشکان عمومی، از حق آنها دفاع کرده اند و حالا توقع دارند که پزشکان نیز از آنها تشکر کنند و البته در انتخابات پیش رو از ایشان حمایت نمایند. 
دوم اینکه با لحن ملایم و ملیح این " اعتراض!!! "، مسوولان و روسای خویش را نیز راضی نمایند و خدایی نکرده دل ایشان را آزرده نکنند که مبادا حمایت روسا و مسوولان طرح پزشک خانواده را از دست بدهند! 
اما بنده به صراحت میگویم که این حقه ها دیگر برای ما رو شده است و حنای دوستان عزیزمان در انجمن، دیگر پیش ما رنگی ندارد. 
هرچند باز هم عرض میکنم که " از ماست که بر ماست "

-  با سلام خدمت همکاران گرامی.... همانگونه که همه ما پزشکان به نوعی به این نتیجه رسیدیم که چه کلاه گشادی سرمان گذاشتند وبا وعده های دروغین ما را به سمت نابودی شان ومنزلت پزشکان عمومی بردند حالا وقت ان است که با طرد کردن این اقایان از انجمن پزشکان عمومی وانتخاب افرادی شایسته و قوی دوباره انجمن را به قدرت سالهای قبل برگردانیم و این گونه افراد سرسپرده ... را از انجمن طرد کنیم.

-   ایمیل:سلام.واقعا" برای شما متاسفم که فقط برای اینکه جائی بین همکاران بازکنید برآنید بازشترین حرکتها والفاظ زحمات همکاران زحمت کش هیئت مدیره را زیر سئوال ببرید! اعضای انجمن پزشکان عمومی شیراز هرزمان که صلاح بدانند ضمن حمایت از نمایندگان برحق خود ومواضع آنها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.دایه دلسوزتر از مادر نباشید وبرای حفظ حقوق فردیتان هم که شده ؟!والسلام

-با سلام و عرض ارادتی خالصانه به همه دوستان دست اندر کار وبلاگ خوبتان که اینچنین روشنگرانه به پیش میروید و هر روز روشنتر از روز قبل آشکار میشود که تحلیل صحیح از 02 راشما به مخاطبینتان ارائه داده اید.مثل دوستانمان در انجمن شیراز مثل طبالی است که به دلیل صدای بلند طبلش برای خاموش کردن صدای دیگران سر و صدا راه انداخته بود و مرتب برای بریدن صدای دیگر سازها بر طبل خود میکوبید ولی طولی نکشید که طبل میان تهی او پاره شد و طبال بدلیل یاوه گوئی هایش رسوا شد.اکنون وقت آن رسیده که مجمع عمومی انجمن تشکیل جلسه داده و تغییر هیئت مدیره انجمن را در دستور کار خود قرار دهد و از چنین افرادی که جز تجارت نمیکنند خلع ید شود.

با سلام :روی سخنم با همکاریست که ایمیل زده اند و از هییت مدیره انجمن شیراز دفاع کرده اند میباشد.دوست عزیز اگر موضعگیری انجمن در مورد 02 موضعی اصولی است از این موضع دفاع کنید منتقدین میگویند 02 طرحی نیست که منافع پزشک عمومی را تامین کند و دلایل خود را دارند و تدوین کنندگان طرح و مجریان طرح و ایضا مردمی که از این طرح خدمت میگیرند و پزشکان شاغل در طرح همه منتقد طرح 02 هستند. دستور توقف طرح چرا داده شد؟ چرا از جانب نمایندگان استان مازندران وزیر محترم بهداشت برای پاسخگوئی در مورد 02 به مجلس فراخوانده شده است؟برای غیر منطقی بودن و غیر اصولی بودن طرح همین بس که از نمایندگان انجمنهای پزشک عمومی در سرتاسر ایران در تدوین 02 نظر خواهی نشده است و تدوینگران طرح بجای اصلاح اشتباهات طرح، بر انچه خود و نمایندگان سازمانهای بیمه گر تهیه کرده بودنداصرار و لجاجت کردند و خنده های ملیح به پزشکان تحویل دادند و متاسفانه همانهائی که شما با قلمتان از آنها دفاع کرده اید برای اجرایی شدن طرح 02 فرش قرمز را تا درون مطب های خود گسترانیدند.و شد انچه شاهدید.آیا اینچنین افرادی میتوانند نمایندگان پزشکان عمومی باشند؟به راستی تعریف شما از نمایندکی صنفی چیست؟بهتر است قلم را نفروشیم و قدم را آنجا که برعلیه منافع صنفمان برداشته میشود قلم کنیم. اگر سمت و سوی حرکت هییت مدیره درست بوده این گوی این میدان منتقدین با افراد کاری ندارند عملکرد ها را نقد میکنند تشریف بیا ورید و مستدل از هییت مدیره ی شیراز دفاع کنید.سعادت برایت آرزومندم

با سلام ودرود به دوستان دست اندر کار وبلاگ خوبتان میدانم که اداره ی وبلاگ خوبی مثل وبلاگ شما چقدر زحمت داردکه شما از پس همه ی این زحمات بخوبی بر آمده اید. 

ما پزشکان که همواره صفت" فرهیختگی" را به خود منسوب داریم متاسفانه در ساده ترین در خواستهای صنفی خود سر در گم و به بیراهه میرویم .مهمترین اشکال کارمان نیز نداشتن نمایندگان صنفی کارآمدی است که بتواند در گره گاهها نقشی راهبردی در هدایت صنف و انجمن خود داشته باشند.نمایندگانی هم که بر صندلی های انجمن مرکز (ایران)تکیه زده اند در طی این یکسال و نیم مدیریت نشان داده اند که مدیران کارآمدی نیستندو آنچنان گسیختگی در تحلیل و تفکر انجمن مداری و نحوه ی رفتار دارند که یک شعبه از انجمن عملا کمک آشپز طرح 02 شده اند(انجمن شیراز) که گاهی آش را میچشد و به سر آشپز به به و چه چه میفرستد و گاه از بی نمکی آش به ستوه آمده شروع به گله گذاری میکند و شما و همه ی خوانندگان خوب شما می دانند که آش 02 چه آش شله قلمکاریست که تمامیب سازندگانش به شهادت همه ی آگاهان از این محصول تبری میجویند ودر انتقاد از 02 گوی سبقت را از دیگران میربایند تا وصله ی 02 به آنان نچسبد. و از طرف دیگر شعبه ای چون ساری در مازندران آنچنان با طرح در افتاده اند که تا بحال چند بار خواهان FFS شده اند که متاسفانه گوش شنوائی برای آنان نیست.نامه ی انجمن شیراز به سرانه ی سال 93 ماله کشی بر روی اشتباهاتیست که به قیمت سرگردانی بیماران و خستگی پزشکان و البته ویژه خواری عده ای انجامیده و در فارس عملی شده است.انجمن شیراز با این نامه میخواهد قدرت چانه زنی خود را بالا ببرد و از این به بعد به همکاران پزشک بگوید که ما هم از اول منتقد طرح بوده ایم تا قدری از شرمندگی خود بکاهد.خیر دوستان شما کمک آشپز طرح و شما این ملغمه را به پزشکان فارس خوراندید و حافظه ی دوستان ما از طعم تلخ این ملغمه پاک نخواهد شد.انجمن مرکز هم نتوانست راه را نشان دهد که هیچ بلکه با تحلیل های غلط خود راه را به بیراهه کشاند.باید به این دوستان مرکز نشین پند خواجه ی شیراز را گوشزد کنیم که: 
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز . 
چگونه است که به بان کیمون نامه مینویسید ولی یک سال و نیم است گوشتان به ناله ها و فریاد همکارانتان در مورد 02 درفارس ومازندران بدهکار نیست؟.برای همگیتان چه آنان که فریاد زدند و کسی فریادشان را نشنید چه آنان که به بان کیمون نامه نوشتند ولی استیصال همکاران خود در فارس و مازندران را ندیدند و چه آنان که خود را با ماله کشی خسته میکنندآرزوی سلامت دارم.