X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

پایان صفرها ; خداحافظی با طرح 02 پزشک خانواده , اعلان شکست 02

بیش از دو سال قبل بود که برخی, با اردو زدن در وزارت بهداشت,   درب اتاق خانم دکتر وزیر اسبق را از پاشنه در آورده و به خواستگاری عفریته ای روی دست مانده, به نام طرح 02 پزشک خانواده, برای مردم فارس رفتند. در حالی که نه وکیل این نامزدی بودند و نه موکل آن! طرحی که بیش از خواستنش, بر سر نخواستنش دعوا بود.


 القصه به رسم جاهلیت در قبال مهریه ای نامعلوم, (بودجه ای نامشخص) وصلتی نامیمون و به زور شکل گرفت و بدین ترتیب 02 بی چک و چانه عروس فارسیان شد. با گذاردن همه گزینه ها روی میز! سعی شد دامادی برای این حجله بیابند اما این عروس بدشگون, هر روزی که گذشت نقاب از چهره فرو افکنده و همگان دیدند که 02 همان عفریته ای بود که همه میدانستند جز قاصدان و خطبه خوانان این خواستگاری! 


اما در کشور ما که از هر پنج ازدواج, سه تا و یا شاید چهارتای آن ناموفق است, از طلاق عاطفی گرفته تا طلاق محضری, این وصلت نیز دیری نپایید و نتوانست کانون گرمی را به فرزندانش هدیه کند(و از قضا بعد از دو سال عمر متوسط زندگی های مشترک این روزها) با عروس نادیده دیگری جایگزین شد. مبارک است!

در مراسم افطاری که چند روز قبل به میزبانی دانشگاه برگزار شد عملا و بی سر و صدا طرح جدید وزارت بهداشت (طرح شبکه جامع سلامت) جایگزین 02 و پزشک خانواده شد. ظاهرا مدیرانی که متنبه از کردار شکست خورده خود در گذشته نشده اند باز هم برای فارس آزمون و خطایی دیگر شروع نمودند و بی خیال همه تذکرات مشفقان نظام سلامت, طرحی دیگر شروع کردند که جزئیات کامل این یکی هنوز به روی کاغذ هم نیامده است . ظاهرا این بار این طرح جای خالی بسیار دارد. خدا بخیر کند آن یکی که گفته میشد چند بار پایلوت شده که گلی به سر ما نزد و سرنوشتمان آن شد, این یکی که بدون پایلوت آمده چه خواهد شد.

اکنون که درستی تمام پیش بینی های دلسوزان عیان گردیده,  با مدفون شدن طرح 02 و رونمایی از طرحی دیگر, باید در پیشگاه عدل الهی و مردم, از آنانی که چنین لقمه ای برای فارسیان گرفتند, عارض شده و تشکیل دادگاهی برای محاکمه آنانی که با خود محوری, دوسال از عمر و سرمایه این استان و کشور را هدر دادند , خواستار شد. کسانی که به هیچ سخن حقی گوش ندادند .

     شرر زدی جگرم ، ۰۲ام خداحافظ                   شکست بال و پرت، ۰۲ام  خداحافظ
دوان به سوی توبودم ، که از قضا تیری             زدند بر کمرت ،۰۲ام   خداحافظ 
  قسم بطرح سیاهت ،که از مصیبت آن              هنوز در به دری ،۰۲ام  خداحافظ 
       دگر ترا چه غروری ، که جغد نامیمون               نشست روی سرت ، ۰۲ام  خداحافظ 
    ز شوق رفتن تو همه ساعت،بروی صورتمان        چکید اشک تری  ,  ۰۲ام خداحافظ 
  نظر خانواده:
     - از قرار در فارس تعدد زوجات طرفدار پیدا کرده که تند تند برایتان زوجه و طرح میاورند . فقط یادآوری کنم درصد شکست ازدواج دوم و سوم هم کمتر از اولی نیست. آره داداش برو فکر دوم و سومی نباش!  مجرد اصفهانی
   - سلام  واقعیت همانیست که اشاره کرده اید طرح ها در مملکت ما هیچ مبنای علمی نه در تئوری و نه در عمل ندارند و به روش راه بینداز جا بینداز عملی میشوند در طرح جدید که پزشک خانواده نیز جزیی از بسته های خدماتی آن است آنقدر بسته های خدماتی بهداشتی درمانی داریم که اگر همه ی بودجه مملکتی به حلقوم این طرح ریخته شود این طرح سیرائی ندارد و ممکن است ناچار شویم به همان عجوزه 02 بچسبیم ولی اشکال آن است که برای وصلت با این عجوزه که سه طلاقه اش میکنیم باید ....
   -  والله آدم صد سال مجرد بمونه بهتر از این عفریته هس .