X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

همایش چالشهای نظام سلامت در فارس با محوریت پزشک خانواده (1)

با همت و تلاش انجمن اسلامی جامعه پزشکی پنج شنبه گذشته همایشی با محوریت پزشک خانواده تحت عنوان چالشهای نظام سلامت در فارس در شیراز برگزار شد . جناب آقای دکتر زالی رئیس کل نظام پزشکی ایران, دکتر واعظ مهدوی مشاور معاون رئیس جمهور و برخی مسئولان استانی و نمایندگان انجمن های علمی و تخصصی فارس , پزشکان و سایر اعضای جامعه پزشکی فارس در این همایش شرکت داشتند . هر چند انتظار میرفت مسئولان استانی در سطح بالاتری در این جلسه شرکت کنند  و خود را از شنیدن واقعیات طرح و آنچه بنام پزشک خانواده در فارس اجرا میشود محروم نسازند . 

در این همایش بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم ابتدا به دعوت مجری جلسه, آقای دکتر زالی اولین سخنران  بودند ایشان گفتند شب گذشته طی تماسی که یکی از پزشکان استان با ایشان داشته اند, از ایشان خواسته شده است تا پیرامون بازنگری در قانون مجازات اسلامی و تلاشهای سازمان در جهت حل آن در ماههای گذشته سخنرانی کنند! ( همایش با محوریت پزشک خانواده بود!) , در ادامه دکتر زالی نیز به شرح مبسوط قانون اولیه مجازات اسلامی و باز نگری آن و تلاشهای سازمان برای حل این مشکل پرداختند . در نهایت ایشان ابراز داشتند فعلا با رایزنی های به عمل آمده , مشکل با بخشنامه ریاست محترم قوه قضاییه رفع شده است.

در ادمه آقای دکتر واعظ مهدوی پیرامون عدالت در سلامت سخنرانی نمودند و هدف از طرح هایی نظیر پزشک خانواده را عدالت در سلامت دانستند که دسترسی آسان به خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین ارکان آن است.

در ادمه پانل تشکیل شد . اعضای پانل را : دکتر زالی , دکتر واعظ مهدوی, دکتر وفایی رئیس نظام پزشکی فارس  ,دکتر ضیا نماینده انجمنهای تخصصی , دکتر دوانی رئیس پزشک خانواده فارس و یک نماینده از بیمه سلامت تشکیل میدادند.     ادامه دارد