X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

شبکه بهداشتی امسال تکمیل می‌شود/ جذب حداقل ۷۵۰۰ پزشک و بهورز در مراکز بهداشتی

معاون بهداشتی وزیر بهداشت از تکمیل شبکه بهداشتی - درمانی کشور تا پایان امسال و جذب حداقل ۷۵۰۰ پزشک، بهورز، کاردان و کارشناس در این شبکه و ترویج خودمراقبتی بین مردم خبر داد. 

علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره اولویتهای معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در سال جدید گفت:‌ مهمترین برنامه بهداشتی وزارت بهداشت در سال جدید آموزش مردم و ارتقای دانش عمومی و توانمندسازی جامعه برای مراقبت از سلامت خود تحت عنوان برنامه خودمراقبتی مردم است.

وی گفت:‌ اولویت اصلی وزارت بهداشت این است که کاری کنیم تا مردم بتوانند خودشان از سلامتشان مراقبت کنند. برای این منظور تفاهمنامه ای نیز با صدا و سیما امضا کرده ایم تا برای کاهش مصرف نمک بین مردم و کاهش مصرف روغن به خصوص روغنهای جامد در بین مردم اطلاع رسانی شود و هرکس بتواند با کاهش مصرف این مواد مضر از سلامت خودش مراقبت کند و جلوی بروز بیماری را بگیرد.

وی گفت: بازسازی و تکمیل شبکه بهداشتی کشور یکی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت در سال جاری است. و جاهایی که خانه بهداشت و مرکز بهداشتی وجود ندارد یا استیجاری و فرسوده هستند، این مراکز ایجاد و تجهیز می شوند.

وی افزود: برای تکمیل شبکه بهداشت علاوه بر آماده کردن مراکز، تجهیزات لازم و استاندارد نیز فراهم می شود و نیروی انسانی و داروی لازم نیز تأمین خواهد شد که برای تکمیل نیروی انسانی حداقل به 2500 پزشک و 5 هزار بهورز و تعدادی کاردان و کارشناس نیاز داریم که  این نیروهابه صورت قراداد خرید خدمت جذب می شود و 5 هزار بهورز نیز تربیت و استخدام خواهند شد.

انتهای پیام/