X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

منظور سنجی از یک نظرسنجی !!

اخیرا ستاد اجرایی پزشک خانواده فارس طی پیامکی از پزشکان خواست جهت تکمیل فرم نظر سنجی شخصا به ستاد مراجعه نمایند. اینکه نظرسنجی فی نفسه خوب و راهگشاست , در آن شکی نیست . اما انچه همواره آن را راهگشا میکند منظور و عزم کسانی است که مبادرت به انجام آن میکنند . عزمی که بکارگیری نتایج را تضمین میکند. از طرف دیگر تجربه ثابت کرده است که معمولا مدیران ما از همان ابتدا اول با به اصطلاح مهندسی تدوین سوالات و بعد با تلاش برای تاثیرگذاری بر نتایج آن و در نهایت هم در قبول یا رد نتایج نظرسنجی خود را مختار میدانند . 

از آن روزی که در ابتدای طرح در بزرگترین تجمع پزشکان عمومی شیراز , ریاست محترم دانشگاه با اعتراض وسیع حاضران روبرو و سالن را ترک کردند تا زمانی که انجمن پزشکان عمومی شیراز بدون تشکیل مجمع برای چنین تصمیم مهمی , خودسرانه وارد طرح شدند و بعد زمانی که نتایج نظرسنجی انجام شده توسط خود انجمن پزشکان عمومی , نادیده گرفته شد  (و تازه اکنون دلیل آن برای همه مشخص شده که ایشان از ماهها قبل عملا طرح را پذیرفته بودند و حتی کتبا صورت جلسات را امضا نموده بودند ) همه نشان از آن دارد که هدف برخی از چنین ژست های دموکراتیک مآبانه کسب نتایج دلخواه است و نه نتایج واقعی و تغییر رویکردها بر مبنای آن . اینها همه به معنی شرکت نکردن در این نظر سنجی نیست . هرچند این نظرسنجی جمع زیادی از پزشکانی که وارد طرح نشده اند را در بر نمیگیرد  و حتی در بهترین شرایط زمینه ای , نمی تواند انعکاس دهنده  نظرات اکثریت پزشکان عمومی باشد (شاید گروه اخیر با شرکت نکردن در طرح پزشک خانواده پاسخ خود را عملا اعلام کرده اند) , ولی به هر حال برای خود مدیران زنگ بیدارباشی خواهد بود . هرچند ایشان از آن برای موجه سازی اقدامات خود و یا داشتن پاسخ در روزی که باید در پیشگاه مردم و قانون جوابگو باشند , سواستفاده کنند. از آنجا که هنوز سوالات و گزینه های در نظرگرفته شده بدست ما نرسیده است و از طرف دیگر احتمال تغییر و تحولات در دانشگاه میرود , ما نیز قضاوت را البته ناامیدانه به بعد موکول میکنیم. 

نظر خانواده: 

- بنام خدا و با سلام خدمت همکاران گرامی / دوستان افرادی که کارشان طبابت نیست به خوبی متوجه اشکالات اساسی طرح ناقص و ناکارامد و عجولانه پزشک خانواده شده اند/طرحی که حاصلی جز بی ارزش شدن و بدنامی پزشکان عمومی بنام پزشکان برج ساز نداشته است و متاسفانه تاکنون شاهد هیچ اعتراض رسمی از ناحیه انجمن پزشکان عمومی فارس نبوده ایم صرفا بدلیل اینکه منافع شخصی بر جمع مقدم می دانند. همکاران گرامی باتوجه به فرصت بدست امده در نظر سنجی این طرح که دانشگاه علوم پزشکی از تاریخ پنجم تا دهم اذر گذاشته است شرکت کنیم و با توجه به اینکه دربرابر پیشگاه خدا مسئول هستیم با صداقت کامل ودلسوزانه وحکیمانه جواب دهیم تا بدرستی مسئولین امر از ایرادات این طرح اگاه شوند بلکه بتوانیم خود را از این بی ارزشی برهانیم و ثابت کنیم که ما نیز همانند پزشکان سایر مناطق کشور از حق و حقوقی برخوردار هستیم و هدف جز خدمت به خلق نیست کاری که قبل از طرح پزشک خانواده انجام می شد با این تفاوت که ارزشمان نیز برقرار بود. 

- سلام دوستان و همکاران عزیز
کاملا مشخصه که این نظرسنجی هم یکی دیگه از خدعه های دانشگاه و ستاد اجرایی واسه موجه جلوه دادن خود و طرح مسخره شون هست و معلوم نیست چه سو استفاده ای قراره ازش بشه .
مطمئن باشید مثل کلاسهای بازآموزی هست که جدیداً برگزاری اونها توسط ستاد اجرایی پزشک خانواده مد شده و هدفش هم فقط نمایش _ به قول خودشون _ موفقیت طرح و شرکت فعالانه ی پزشکان در این طرح و کلاسهاست
... و عملا میخوان به بازرسها نشون بدن که ببینید چقدر پزشکا به این طرح و کلاسهاش علاقه دارن ! .
درحالیکه واقعیت رو عنوان نمیکنند که علت اصلی شرکت پزشکان ، ترس از کسورات بیمه و پرداخت نشدن سرانه ی محدود بیمه ست ( البته همون سرانه ای که به بهانه های مختلف ازش کسر میکنن و آخرش چیزی به پزشکا نمیرسه ) .