X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

هجوم 02 به فارس: چند کشته , دهها زخمی . بقیه : اسیر , برخی تسلیم

 .......  :

در اولین ماههای شروع طرح ۰۲ بود که خبری تلخ رسید: یکی از پزشکان وارد شده به طرح پس از یک روز پر استرس و گویا پس از درگیری با یکی از مراجعین , بر اثر عارضه مغزی بستری میشود و به کما میرود . مطلب تلخ دیگر  انتقال افراد ثبت نامی وی , قبل از تعیین تکلیف زندگی یا مرگ این همکار عزیز , بود. بدون در نظر گرفتن عمری تلاش , با یک کلیک بیماران وی , که بزرگترین سرمایه یک مطب است , به دیگری انتقال یافت و مطبی با سابقه , به طرفـه العینی از سکه افتاد. بدون در نظر گرفتن حقی برای یک عمر تلاش در آن مکان . در مشاغل دیگر به این سرمایه معنوی نامهایی مثل سرقفلی میدهند . از آن بدتر بیمه نبودن این همکار عزیز بود که به ناچار بازماندگان را دچار مشکلی دو چندان کرد. اگر قرار است بخش خصوصی در طرحهایی نظیر پزشک خانواده وارد شود لاجرم سازوکارهایی نظیر بیمه باید جایگزین روابط بخش خصوصی مانند حق سرقفلی و ... شود. 

مدتی بعد خبر تلخ دیگری همه را آزرد: یکی از پزشکان خانواده که در دو محل مختلف , با فاصله جغرافیایی به ترتیب در یک شیفت به عنوان پزشک روستا و در شیفت عصر پزشک شهری بود , در یک حادثه رانندگی در جاده در مسیر این تردد روزانه فوت مینماید.  

مجروحین:

درگیری های پزشکان با بیماران هم که جای خود دارد ; از درگیری لفظی هر روزه که بگذریم گاه به درگیریهای فیزیکی هم منجر میشود . در یک مورد با دستگاه فشارسنج جیوه ای به پزشکی حمله شد , در مورد دیگری مشاجره لفظی پزشکی با سابقه عمل قلب , به عود درد قلبی وی انجامید. در مورد دیگری پدر کودکی که بدلیل خوداری پزشک مربوطه از دادن فرم ارجاع , با تاخیر در بیمارستان بستری گردیده بود روزها در سر راه پزشک قرار میگرفت و... زخم خوردگان واقعی دیگر هم که پزشکان با سابقه بودند که  مطب خصوصی خود را در تسخیر طرح دولتی 02 دیدند.  

اسرا: 

اما اکثریت پزشکان , اسیران این تهاجم تشکیل میدهند که با دلخوری و بالاجبار وارد طرح شده و همچنان به زور در آن باقی مانده اند . روزی امیدوارشان کردند که این طرح خودش زمین میخورد صبر کنید , روز دیگر گفتند این طرح ها , طرحهای .... است و با جایگزینی دولت جدید زمین میخورد روز دیگر گفتند ........ و آخرش هم معلوم شد گویندگان این حرفها بدنبال غنایم این تهاجم اند. 

آسیب دیدگان واقعی هم که مردم صبور فارس اند.  

نظر خانواده: 

- بنده یک سوال از همکاران گرامی ، مخصوصاً زخم خوردگان و آسیب دیدگان این طرح دارم : با چه امیدی هنوز در این طرح مانده اند و تمام ناراحتیها و مصائب این طرح نابخردانه و نافرجام را تحمل میکنند ؟
...
آیا به امید چندرغاز پول بیمه که پس از کسورات و تاخیرات فراوان قرار است پرداخت شود مانده اند...
...
یا همچنان امیدوارند دستی از غیب فرا رسد و این طرح را متوقف کند ؟؟؟
...
آیا زمان آن فرا نرسیده که خود آستینها را بالا بزنیم و تکلیف خودمان را خودمان معین کنیم ؟؟؟
...
البته شنیده ها حاکی از آن است که یکی از زخم خوردگان یا به عبارت دیگر "کتک خوردگان" این طرح (که دستگاه فشارخون بر سرش کوبیدند) عطای این طرح را به لقایش بخشیده و از ادامه این طرح انصراف داده است . به امید آنکه سایر همکاران نیز ...!  

-  سلام جی پی جان :فدایت گردم باز رفتی تو فاز سرخوشی و فیلمنامه نوشتی.دشمن فرضی درست کردی و یک تهاجم و ما هم شدیم" اسیر".تا اینجای کار نمیزنم تو ذوقت ولی جی پی جان اگر یک نفر اشنا به جنگ و معاهدات بین المللی ازت پرسید: اسرا طبق کنوانسیون های بین المللی حق و حقوقی دارند و من اسیر 02 چه حق و حقوقی دارم؟ چی جواب میدی؟ اگرم یه چیزی میخواهی بگی یه چیزی بگو بگنجه.نه داداش ما را چل و خل فرض کردی و ما را فیلم کردی غافل از اینکه ما خودمون مستندیم. اگه ایندفه خواستی فیلمنامه درست کنی بگو ما تو 02 "گروگانیم" این میشه یه فیلم رئالیستی معنا گرا که همه انگشت به دهان حیرون میمونن جان داداش. بازم نوشتی مینویسم برات. یا حق , علی یارت .