X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

قرنطینه ; نسخه ای برای جلوگیری از گسترش ویروس مرگبار 02 فارس!

از تصمیم‌گیران و مسئولان ارشد نظام سلامت کشور درخواست داریم ضمن خودداری از گسترش برنامه‌ی پزشک خانواده در کشور....... 

این جمله ای است که در قطعنامه انجمن مرکزی پزشکان عمومی آمده . در اولین لحظه این فکر را به ذهن متبادر میسازد که در فارس بیماری مرگباری شیوع یافته که تنها میتوان برای جلوگیری از گسترش آن چاره اندیشید! و سرنوشت افراد گرفتار را باید به تقدیر سپرد . حتما در برخی فیلمها دیده اید که بیماری یا آفتی شیوع یافته که درمان خاصی هم ندارد در این حال همه مردم  آن منطقه قرنطینه میشوند و در نهایت هم  بمباران یا قتل عام همه , از گزینه های روی میز است! شاید روسای صنفی کرمانی ما هم چاره را برای فارس قرنطینه دانسته و در صورت لزوم و با خشونت تمام , مرگ خاموش پزشکان و مردم را تنها راه حل پزشک خانواده فارس میدانند ! (والله انتقال یاوری ,سرمربی فوتبال , از مس کرمان به فجر شیراز ربطی به ما نداشته!)

شرایط حال حاضر پزشک خانواده فارس نه مانند استانی پیشگام در یک طرح موفق است نه استانی که در آن طرح پایلوت با زمان بندی و برنامه مشخص پایلوت اجرا شود . شاید نام قرنطینه برای وضعیت فعلی گزینه مناسب تری باشد ; و حتما به این امید که : دستی از غیب برون آید و کاری بکند !  

نظر خانواده: 

-- سلام دلاور ؛هر چی گرفته باشی مهم نیست از راه دور میبوسمت بی هیچ ترسی. متخصص پزشکی اجتماعی نیستم ولی دو واحد ویروس شناسی خوانده ام میدانم ویروسها میایند میگیرند ولی ده روز پانزده روز یکماه حتی شش ماه ولی اخر ول میکنند میروند دنبال کارشون اینکه گرفتی ویروس نیست احتمالا "طاعونه "راهش هم اینه که بمونی قرنطینه اما طاعون زیر سر موشه ولی کی موش دوونده؟ کار کار انگلیسیاس .شاید هم کار کرمونیهاس اینکه به مس و فجر سپاسی مربوط میشه یا نه نمیدانم دنیا را چه دیدی شاید باشه ( هر بیشه گمان مبر که خالیست   شاید که پلنگ خفته باشد)دلاور جدی نگیری موشها ی این دوره زمونه که با کک ها نشست برخاست نمیکنن که طاعون منتقل کنند من که حیرونم کاکو تهتره مقدار زیادی عرقیات سنتی بخورید که خونتون تصفیه بشه ولی اینطور که نشون میده شاید طاعون هم نباشه.فقط یه چیز میمونه اونم جدامه (لپر)که اگه اینطور باشه بازم باید بمونید قرنطینه .ولی دلاور نه طاعونه نه جذامه هر چی هست دوگانه سوزه شما را سوزونده و یک عده را سورونده(یعنی برای یه عده بانی سور و سات بوده)شاید یه بای پولاریتی ویروسیه فاز غمگینیش به شما رسیده فاز سرخوشیش به دیگران ولی جای بای پولار های غمگینی که خطر خود کشی دارند بارم قرنطینه است پس دلاور بمون تو قرنطینه ببینیم چی میشه میام عیادتت