X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

بازدید کارشناسان از برنامه به اصطلاح پزشک خانواده فارس; * الگوسازی یا عبرت گیری؟ *

تیمی برای بررسی پزشک خانواده فارس و برآورد میزان موفقیت طرح از روز گذشته در شیراز حضور یافته است. هرچند ترکیب این تیم و اهداف حضور ایشان رسما اعلام نگردیده اما گفته میشود از نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و با همراهی افرادی از وزارت بهداشت تشکیل شده است.  

متاسفانه برای حضور و انتقال مطالب منتقدان واقعی طرح برنامه ریزی انجام نگرفته است و احتمالا ظرف امروز یا فردا تنها دیداری با برخی از هیات رئیسه انجمن پزشکان عمومی شیراز خواهند داشت که همراهی بی حد و حصرشان با طرح یکی از عوامل ادامه وضع آشفته فعلی و مشکلات پیش آمده برای مردم و پزشکان بوده است و عملا انتقاد جدی نسبت به موضوع نداشته و با اشغال جایگاه منتقدین , سعی در تثبیت طرح به هر نحو ممکن و تشویق مجریان به ادامه راه ناصواب فعلی دارند . 

اکنون که امکان حضور رسمی آزاد در جلسات ایزوله این هیات نیست همکاران میتوانند نظراتشان را حداقل تلفنی یا حضوری به مرکز بهداشت والفجر یا سامانه های تلفنی مربوط پزشک خانواده انتقال دهند و البته هیات رئیسه شورای هماهنگی جدا پیگیر موضوع میباشد. 

واضح است که جلسه با کسانی که جان نثاران طرح اند و به عبارت دیگر حمالة الحطب *هیزم آتش افروز*این جریان اند و حداکثر خواسته ایشان تعویق زمان تشکیل پرونده برای ثبت نام شدگان از زمستان به تابستان و بالعکس !! و مواردی بی اهمیت از این دست است نمیتواند انعکاس درست اوضاع نابسامان باشد.  

مجریان استانی نیز باید مراقب باشند از انعکاس تمام واقعیت و حضور منتقدین واقعی نه تنها ممانعت نکنند که خود بدان همت گمارند تا مسئولیت دینی و قانونی خود در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ومردم را بخوبی انجام داده و از هدر رفت بیشتر امکانات مادی و بخصوص از تهدید سلامت مردم در سایه طرحهای ناپخته جلوگیری کنند. 

از دیگرسو اخیرا شاهد حرکت دیگری در سطح شیراز هستیم و آن جمع آوری امضا برای رمق بخشیدن به طرح فرتوت ۰۲ در فارس با آمیختن برخی خواسته های کم اهمیت و گاه اصلاح نشدنی برای تطهیر متن و فریب امضاکنندگان و البته به پیشگامی و پیشنهاد یکی از مدیران سابق که آمارهای غلط وی در آغازین روزها از برآورد مخارج  مالی تحمیلی به بیمه ها و نظام سلامت و کم نشان دادن هزینه های آن , باعث شد بقیه مدیران فارس در دام ۰۲ گرفتار شوند . ایشان طی یکسال گذشته مسئولیت قسمت زیادی از فشارها و خطاها را به عهده دارند و یکی از عوامل قطع همکاری بیمه ها با پزشکان و لغو قرارداد بیمه ای هستند و متاسفانه برخی از دوستانمان در هیات رئیسه انجمن پزشکان عمومی شیراز نیز به جمع حامیان امضا کننده پیوسته اند. اتحاد این روزهای ایشان خود پاسخگوی بسیاری از سوالات خواهد بود . شایسته است همکاران پزشک از این دام آگاهی یافته و دوستان خود را نیز آگاه نموده و قبل از امضا  تامل بیشتری بنمایند.