X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

سازمان نظام پزشکی شیراز خواهان توقف اجرای پزشک خانواده فارس گردید

 نظام پزشکی شیراز: اجرای پزشک خانواده فارس را متوقف کنید.

در پی انتشار بیانیه مشترک مجمع عمومی و شورایعالی سازمان نظام پزشکی مبنی بر ادامه روند فعلی اجرای نسخه 02 در استان فارس و اعتراض شدید بسیاری از پزشکان استان بخصوص نسبت به بند فوق ، به درخواست شورای هماهنگی پزشکان عمومی استان نشستی با هیئت مدیره سازمان درمحل نظام پزشکی شیرازدر تاریخ 5/5/92 برگزار گردید. در این نشست رویکرد دوگانه و غیر اصولی مجمع عمومی و شورای عالی سازمان در این بیانیه  که ازیک سو طرح 02 را دارای ایرادات ساختاری و محکوم به شکست دانسته و اجرای آنرا در تهران و سایر استانها به صلاح ندانسته اما از سوی دیگر در استانهای فارس و مازندران خواستار ادامه آن شده است، مطرح و با توجه به آنکه سازمان نظام پزشکی شیراز دارای دو نماینده در مجمع عمومی و شورای عالی می باشد , با ابراز تاسف از عدم مداخله فعال در زمان تصویب این بیانیه و پس از بیان مراتب نگرانی پزشکان از روند منجر به این بیانیه و بخصوص نداشتن عکس العمل مناسب بعد از اطلاع سایر اعضا از مفاد آن, شورای هماهنگی خواهان واکنش مناسب به این بیانیه و رد بند مذکور گردید. 

بدنبال این جلسه که در آن  برخی اعضا  نظام پزشکی نیز با ابراز بی اطلاعی و تعجب از بند مذکور خواهان پاسخ درخور گردیدند ; سازمان محترم نظام پزشکی شیراز طی نامه ای ضمن برشمردن مسائل طرح در حال اجرا در فارس خواهان توقف طرح در فارس گردید. میتوانید متن کامل این نامه را در ادامه مطلب بخوانید. 

لازم است از همه اعضای سازمان نظام پزشکی شیراز بخصوص سرکار خانم دکتر وفایی ریاست محترم ,  آقای دکتر حقیقت و و بویژه تلاشهای آقای دکتر رضایی و آقای دکتر ناصری تشکر نماییم.  

نظر خانواده: 

  بدین وسیله بنده برای اولین بار حمایت خود را از سازمان نظام پزشکی اعلام میدارم و از دوستان شورای هماهنگی نیز خواهش میکنیم با امید بیشتری و عزم راسختری رسالت حقیقی خود را انجام دهند.از نظام پزشکی به جد خواهشمندیم که کارگروه پزشک خانواده را تحت نظر و یا همراه با شورای هماهنگی پیش ببرد نه تحت نظر پزشکی که خود نماینده دکتر ایمانیه در سازمانست . 

- دوستان فقط زودتر تصمیم بگیریم لطفا.وگرنه با شعار دادن چیزی حل نمیشود.یک حرکت واقعی 

-  به نظام پزشکی شیراز تبریک میگوییم که از زیر سلطه انجمن شیراز در آمد وبعد از مدتها از حقانیت بیش از 6000 پزشک و ماما و آزمایشگاه و رادیولوژی دفاع کرد .امیدواریم در این موقعیت بسیار حساس همه قدر این فرصت بدست آمده را بدانند وهمچون شورای هماهنگی جهت اعاده حیثیت عموم جامعه پزشکی پیشتاز گردند و آرامش از دست رفته را به استان فارس خصوصا مردم شریف بازگردانند. 

- درود به همکاران خوبمان در این وبلاگ این تغییر مثبت در رویکرد سازمان از یکسو وخامت اوضاع نظام سلامت بعد از اجرای طرح02 در استان فارس را نشان می دهد واز سوی دیگر پذیرش نظرات موکلین از سوی سازمان نشانه بلوغ فکری و احترام به خردجمعی هیئت مدیره است و جا دارد از سرکار خانم دکتروفایی ریاست سازمان و استاد گرامی جناب دکتر حقیقت و سایر اعضا هیئت مدیره سازمان تقدیر شود. در عین حال درک و دانش دوستانمان را در شورای هماهنگی می رساند که با اشراف به مسائل و با عزم و اراده قوی پیگیر مسائل هستند. .دوستان نکته بسیار ظریف آن است که چنین طرح هایی قطعا با پشتوانه کسانیکه به اصطلاح به نام نمایندگان پزشکان درمرکز وقتی بام خودرا زدند هوا برشان می دارد و با یک بام و دو هوا برای خود و خودی ها اجرای طرح را جایز نمی دانند اما در استان فارس و مازندران آن را مجازمی دانند، قابلیت اجرایی و موجودیت می یابد.ما باید با آگاهی و هوشیاری در انتخاب نمایندگان واقعی صنفی خود و عدم پذیرش چنین طرح هایی مسبب وضعیت فلاکت بار کنونی نباشیم. موفق باشید. 

--مشکل اصلی همکاران پزشکی هستند که از طرح پزشک خانواده به مال و منالی رسیدند و به هیچ وجه حاضر نیستند این موقعیت مالی رو از دست بدهند ...
متاسفانه بعضیها واسشون پول همه چیز هست و براشون مهم نیست که واسه رسیدن به این پول چقدر خودشون و همکاران دیگرشون تحقیر شدند و عزت و احترامشون از بین رفته است ...
تا وقتی طرز فکر این عده فرق نکنه ، نباید انتظار هیچ تغییری رو در سیستم پزشک خانواده و ادامه یافتن یا نیافتن آن داشت ...           باز هم : "از ماست که بر ماست"

  

نظر خانواده: 

-  سلام.امیدواریم تلاشهای شورای هماهنگی که نمایندگان اصلی ما هستند که اگر جز این نبود این مطالبه به حق از طرف نظام پزشکی صورت نمیگرفت به سرانجامی دلنشین برای مردم استان و پزشکان انجامد.ما پزشکان عمومی از این که همکاران ما که خود مقاله های زیادی در باره این طرح شوم مینویسند اما به نمایندگی از استان در کشور خواهان ادامه این طرح در فارس میشوند گرچه بسیار متاسفیم اما از بزرگواری چون دکتر حقیقت و دوستان عزیزی چون دکتر مهدی رضایی و دکتر نوید ناصری(دندانپزشکی که اصلا در طرح نمیباشند) و سرکار خانم دکتر وفایی ممنونیم که رسالت اصلی خود را انجام دادند و امیدواریم ضمن حمایت از شورای هماهنگی پربارتر عمل کنند و امیدواریم همکاران پزشک عمومی که در نظام پزشکی هستند کمی دلسوز همکاران باشند و دیگر از این دسته گلها به آب ندهند حتی در پشت پرده و در برابر وجدان خود و مسیولیتی که به آنها سپرده شده خدا را در نظر بگیرند نه یک منفعت زودگذر را. موسوی