X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

بیانیه تهران ; مرگ برای همسایه !!

بدنبال انتشار متن بیانیه مجمع عمومی و شورایعالی نظام پزشکی که با وجود اشاره به نواقص و ایرادات برنامه پزشک خانواده , از استحکام لازم برای انعکاس خواست و نظر عموم پزشکان برخوردار نبوده و نتوانسته به خوبی برآیند نظرات جامعه پزشکی و بخصوص مردم (که در اساسنامه نظام پزشکی دفاع از حقوق مردم در مرتبه اول اهمیت قرار دارد) باشد و بخصوص بند 3 بیانیه که در آن پیشنهاد ادامه اجرای روال فعلی برنامه پزشک خانواده در فارس و مازندران بدون اشاره به زمان اتمام این آزمون و خطا گردیده است (و صرفا بیان اینکه اجرا عادلانه و یکسان باشد بدون ضمانت اجرایی چیزی از نواقص بیانیه کم نمیکند ), تعداد زیادی از پزشکان از شهرهای استان طی تماس , درخواست برخورد جدی و انعکاس مراتب اعتراض ایشان بخصوص به بند فوق داشته اند و پیشنهاد تجمع در ساختمان نظام پزشکی شیراز بدلیل عدم دفاع کافی از مواضع همه جامعه پزشکی فارس و انعکاس درست نظرات عموم جامعه پزشکی در تهران کرده اند. برخی از همکاران پیشنهاد حضور دسته جمعی در تهران و سازمان نظام پزشکی به نشانه اعتراض و رساندن صدای خود نموده اند , در  نظرات ارسالی موارد زیر قابل توجه میباشد:   

کسانی که از طرف نظام پزشکی فارس و شیراز امکان حضور در این مجامع را یافته اند بایستی مراقب مسئولیت خود باشند و از آرای همه رای دهندگان و حتی آنان که رای نداده اند ( و اتفاقا در اکثریت اند! ) صیانت کنند. 

شرکت کنندگان در آنجه که جلسه دیدار با تیم سلامت رئیس چمهور منتخب در روز دوشنبه نام گرفته مواظب باشند نظرات شخصی و یا جمع محدود خود را بنام جامعه عظیم پزشکی فارس بیان ننمایند و حتما وزن تشکل خود را در نظر داشته باشند.  

تشکلهای پزشکی فعلی شیراز نمایندگی همه پزشکان استان و حتی شیراز را ندارد و باید این مورد را در زمان انعکاس نظرات خود به مخاطبان اعلام دارد.  

برخی از تشکلهای پزشکان عمومی در تهران نباید وضعیت پزشکان فارس را وجه المصالحه برای به رسمیت یافتن خود قرار دهند و برای دوام خود  ایشان را فدا کنند . همراهی با برنامه سراسر نقص موجود پرده از کنه وجود ایشان برداشته و برخواهد داشت و بیاد داشته باشند  قربانی کردن منافع مردم و پزشکان برای تثبیت موقعیت خود , مهلک ترین ضربه را ابتدا به خود ایشان وارد میکند. 

همکاران گرامی : مقدمات حضور در نظام پزشکی شیراز برای بیان نظرات ایشان در حال فراهم شدن است و در صورت ضرورت این حضور بنا به خواست شما خواهد بود و پس از هماهنگی های لازم با مراجع مربوط  انجام خواهد شد.  

  جلسه روز دوشنبه گروهی از پزشکان با تیم سلامت در تهران در صورت برگزار شدن هرگز انعکاس دهنده کامل نظر پزشکان استان فارس نیست و افراد حاضر در جلسه سمت نمایندگی از همه و حتی جمع زیادی از پزشکان استان را ندارند. هرگونه اظهار نظری از ایشان لزوما بیان کننده وضع حاضر در فارس نیست و مورد قبول همه استان و حتی شیراز نخواهد بود. 

نظر خانواده: 

-اعضای هیات رئیسه ..... شیراز که خودشان موافق صد در صد وضع نابسامان موجود هستند و هدفشان فقط سواستفاده از فعالیتها و تلاش بقیه برای معامله هست که البته بلد هم نیستند آنها حتی نظر اعضای انجمن را انتقال نمیدهند چه رسد به نظر افراد غیر عضو انجمن ! پس نباید با سمت منتقد در سایر مجامع شرکت کنند آنها با همان سمت موافق شرکت کنند و انتقاد را به بقیه بسپارند. یا رومی روم یا زنگی زنگ! 

- به نظرت اگه پزشکای بخش خصوصی همه با هم خارج بشن جواب نمیده؟ صد در صد میده ولی عرضشو ندارن و جراتشو ندارن. نمیدونم از چی میترسن!   

- ما که اصلا شرکت نکردیم هیچ اتفاقی هم نیفتاد. 

- مشکل اصلی برخی هستند که منافع خود را هم درست تشخیص نمی دهند و در برخی جلسات نیز شرکت میکنند . وعده میدهند و وعده میگیرند . بالاخره صبر همه هم حدی دارد. معلوم نیست اگه همه وارد طرح میشدند و به این عده 500 نفر ثبت نامی هم به اینها بیشتر نمیرسید باز هم مدافع طرح میشدند .اگر به این شیوه ادامه دهند حتما بقیه روش مناسب اتخاذ میکنند .شاید همه برای مدتی وارد طرح شدیم ببینیم کی ضرر میکنه .آخه نوک دماغتان هم ببینید. 

-انجمن و اعضایش را باید 20 روز دیگر دید که وقتی رییس رفت میدوند دنبال یک رییس دیگری .یعنی یک زندگی انگلی را بر شجاعت و شهامت و احترام به آرای همگاران و پشتوانه انسانی ترجیح میدهند.من فکر میکنم این انجمن بزودی خودشان هم تحمل خودشان را نیز ندارند.به قوه الهی همکاران منتظر خبرهای بسیار خوشی باشند و بزودی دست این همکاران به همراه کارنامه بسیار درخشانشان به اطلاع عموم میرسد تا سره از ناسره مشخص شود.تا بوده همین بوده و خداوند بزرگ نظر لطفش را از راستگویان هیچگاه بر نمیگرداند...حسینی 

gp: البته منظور دوستمان حتما برخی اعضا بخصوص برخی در هیات رئیسه انجمن ....اند و گرنه بسیاری اعضای انجمن اصلا به بازی گرفته نمیشوند و منافع و نظراتشان هم در تصمیمات لحاظ نمیشود و برادران ناتنی محسوب میشوند. 

- خداوندا : ما را در خانواده  از شر این زن بابا...... در امان دار. آمین 

-  با سلام خدمت همه دست اندرکاران وبلاگ خوبتان که به جرات میتوان گفت نمایندگان واقعی پزشکان عمومی بوده و از منافع این قشر از پزشکان به خوبی دفاع میکنید.اگر اصل،فهم و اگاهی دوستان پزشک عمومی باشد آنها به خوبی میدانند که چه کسانی از منافع انان دفاع و چه کسانی آنها را وجه المصالحه سیاست های خود قرار میدهند .بخشی از هییت مدیره انجمن چه در.... و چه در انجمن ....  لابی گری" را آموخته اند و بر اساس لابی گری به این سمت دست یافته اند."لابی "رای نا اگاهانه است و با رای آزادانه که اساسش "آگاهی" است منافات دارد. رای" لابی" یا بر اثر تطمیع و یا بر اثر تهدید اخذ می شود و به همین دلیل چنین نمایندگانی که با لابی گری صاحب منصب میشوند واقعی نبوده و اشتباهی هستند و به سرعت به اصطلاح عوامانه "..... از آب در می آیند".البته رای دهندگان به آنها نیز در این فرآیند بی تقصیر نیستند.به هر حال در این کارزار ضمن آنکه بایستی شورای هماهنگی پزشکان فارس را پشتیبانی و از مواضع آنها حمایت کافی بعمل آوریم ،بایستی با چنین فرصت طلبانی در انجمن ....... نیز مبارزه کرد و این دو از یکدیگر جدا نیستند. 

- ایمیل: با سلام. با برکناری یکی از سردمداران اصلی طرح پزشک خانواده در استان فارس جناب اقای ........ که البته ظلم وخیانتی بزرگ به مردم وجامعه پزشکی کردند والبته خوش خدمتی قابل توجهی به اقایان.که دعا میکنیم خداوند ایشان را مورد بخشش قرار دهند.ایا جانشین او جوابگوی تخلفات ایشان خواهد بودخصوصا در مورد لغو قراردادها.از طرفی به کسانی که هنوز جهت منافع شخصی وخوش خدمتی تلاش میکنند ومقام و منزلت خود ،مردم،وپزشکان رالگد مال می کنند میگویم که سرنوشتی بهتر از  .....و..... نخواهید داشت .از خدا بترسیدوتا دیر نشده تغییر رویه دهید شاید وقت جبران خسارت هنوز دیر نشده باشد. 

-  واقعاً کسانی که خودشون رو نماینده ما میدونن و من خودم شخصا هم بهشون رای دادم ، تا کی میخوان دست روی دست بذارن و این خفت و خواریهای تحمیل شده به پزشکای عمومی رو تحمل کنن ؟؟؟
شدیم عین بچه دبستانیها : صبح تا شب مشق مینویسیم و فرم ارجاع صادر میکنیم . اونم به عنوان کپن واسه تخفیف ویزیت متخصصا . کپن فروش هم شدیم : هر کپن 1270 تومن...
...
طلبهامون از بیمه هم که پر...
قدیما میگفتن " طلب گنجه" ، اما این طلبای ما "رنجه " ... 

- میمینیم که روزهای جوابگویی رسیده است و طبق قانون افراد حتی اگر بروند دلیل بر جواب ندادن نیست.آنها میایند و میروند وآنچه میماند نام نیک است نه شغل و مقام.امیدوارم دوستانمان در شورای هماهنگی استان این موضوع را دنبال کنند و خبر مکافات ایشان را به ما بدهند تا کمی از آلام دوستان کم شود باشد تا کسانی که در ظاهر سنگ پزشکان عمومی را به سینه میزدند و در خفا با این اشخاص همراهی میکردند نیز سزای این اعمال را بچشند تا حلاوت چنین طرحی بر وجودشان بشیند.