X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

پزشک خانواده ; طرحی عجولانه برای اتلاف منابع

اجرای پزشک خانواده یک طرح عجولانه ای بوده که تاکنون جز اتلاف منابع در تهران هیچ نفعی برای مردم نداشته است.

دکتر پیوندی، رئیس هیات مدیره علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه آیا پزشک خانواده باید در اولویت های دولت آتی باشد یا خیر اظهار داشت: پزشک خانواده یک طرح عجولانه ای بوده که چندین سال پیش شروع شده که هر دولتی متاسفانه در دو دولت قبلی وزرای بهداشت دلایل خاص خود را داشته اند تا این کار عجولانه شکل بگیرد. 

وی ضمن بیان این که با انجام طرح عجولانه پزشک خانواده این امر باعث شده یکسری زیرساخت ها مشخص نشود تصریح کرد: متاسفانه با مشخص نشدن زیرساختها و اینکه طرح اولیه درست نبوده و منابع آن به خوبی تعریف نشده است.

پیوندی ضمن اشاره به اجرای چنین طرح عجولانه ای که تاکنون جز اتلاف منابع در تهران هیچ نفعی برای مردم نداشته است اظهار داشت: البته پزشک خانواده طرح خوبی است ولی باید زیرساخت ها مشخص و منابع آن تعریف شود و در واقع با یک کار کارشناسی شده با تمام گروه ها و سازمان های درگیر این کار را به سرانجام رساند.  
باک بنزین آمبولانسها خالی و اجرای شتابزده پزشک خانواده ! 
در همین حال رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به کمبودهای شدید در حوزه درمان تصریح کرد: وقتی پول بنزین برای تردد آمبولانس و اعزام ماشین برای تزریق واکسن در مناطق دورافتاده را ندارند یا نمی‌توانند حقوق پرداخت کنند چه اصراری برای اجرای شتابزده برنامه مهمی مانند پزشک خانواده دارند؟