X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

صاحبان تامین اجتماعی در مقابل ادغام می‌ایستند

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به امضای بیش از 100 نفر از اعضای این نهاد کارگری رسیده است، نسبت به شایعه ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت واکنش نشان داد.....

به گزارش ایلنا، در ابتدای این نامه سرگشاده، با استناد به شرع، قانون مدنی، قانون اساسی و قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، آمده است: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی حق الناس و متعلق به صاحبان اصلی آن یعنی بیمه شدگان و مستمری بگیران می باشد و دولت حق دخالت و دست اندازی در آن را ندارد و بخش درمان سازمان اعم از مستقیم و غیر مستقیم آن ماحصل دسترنج و عرق جبین کارگران می باشد. لذا ما صاحبان سازمان اجازه نمیدهیم که مافیای پزشکان !!! بر این اموال تسلط و سیطره پیدا نمایند.

در ادامه نامه سرگشاده اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری که به امضای 136 نفر از اعضا رسیده، به قانون برنامه پنجم توسعه اشاره شده است که بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را از ادغام در سازمان بیمه سلامت کشور مستثنی دانسته و صرفا سازمان بیمه سلامت را مخیر به خرید درمان از این بخش کرده است.
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در نامه خود با استناد به قانون برنامه پنجم توسعه، آورده است: علی رغم این صراحت قانونی ما شاهد هستیم که مافیای پزشکان !!!! بدنبال دور زدن این قانون و تعدی و تجاوز به اموال و املاک بیمه شدگان تامین اجتماعی است.

این اتحادیه کارگری در نامه خود ضمن تکرار هشدار مبنی بر اینکه «تحت هیچ شرایطی جامعه کارگری اجازه نخواهد داد که هیچ یک از بخشهای سازمان اعم از درمان مستقیم و غیرمستقیم و بخش سرمایه گذاری آن از پیکره بخش بیمه ای جدا شود»، خطاب به وزیر کار آمده است: از جنابعالی انتظار داریم در این روزهای سخت که ملت و مسئولین درگیر موضوع مهم و ملی انتخابات هستند، اجازه ندهید که جامعه به سمت تشنج که خدای ناخواسته برای نظام هزینه سازی دربر داشته باشد هدایت شود. لذا ما جمعی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از حضرتعالی انتظار داریم به وظایف خود در قبال حفظ اضلاع این صندوق عمل نمایید.

این اتحادیه در پایان نامه سرگشاده خطاب به وزیر کار آورده است: امیدوارم که با درایت حضرتعالی در این روزهای سرنوشت ساز شاهد پایان دادن به این شایعات بوده تا انشالله جامعه کارگری اعم از شاغل و بازنشسته با طیب خاطر در حماسه سیاسی شرکت نموده و با انتخاب رئیس جمهوری عادل و صالح بستر حمایت بیشتر از خود را فراهم آورید. 

 gp : عزیزان پیشکسوت جامعه کارگری در جریان باشند در این یک مورد حداقل مافیایی ازپزشکان فعال نیست و پزشکان بسیاری اعتقاد دارند  این شیوه ادغام  صحیح نمی باشد. جامعه پزشکی خود نیز از قربانیان این تصمیمات نسنجیده می باشند.  

نظر خانواده:

-یکی از مشکلات اساسی جامعه ما همین عوام فریبی  و نیز عوام بودن کسانی است که به عنوان نماینده، پیشکسوت و سخنگوی سایر عوام اظهار نظر می کنند. پیشکسوتانی که هنوز فرق بین صندوق بیمه و پزشک را تشخیص نمی دهند و اگر بیمه سر آنها را کلاه بگذارد، آن را از چشم پزشک می بینند! مثل این است که شما ماشینتان را بیمه کنید که اگر تصادفی رخ داد بیمه هزینه صافکاری ماشینتان را بدهد.  بعد از مدتی این بیمه بخواهد به نحوی سر شما را کلاه بگذارد و از هزینه های احتمالی شانه خالی کند. بعد شما بیایید و از جامعه صافکاران انتقاد کنید و آنها را مافیا بخوانید به جای اینکه به شرکت بیمه گذار حمله کنید. 

- هر جای دیگر دنیا بود جامعه کارگری از اولین نهادهایی بود که به این طرح پزشک خانواده اعتراض می کرد ولی خوب یادمه که 1سال پیش وقتی طرح تازه میخواست اجرا بشه به بیماران کارگر میگفتم این طرح فلان مشکلات را برای شما اجرا میکنه و شما بیشتر از همه ضرر می کنید ولی آنها می گفتند که نه از فردا شما پزشکان باید مفتی خدمت به ماها بدید واسه همین این حرفها رو میزنید! حالا هم که طرح اجرا شده و گندش در اومده و کارگرها باید همه هزینه ها رو از جیبشان بدند باز وقتی مراجعه می کنند، به من! اعتراض می کنند که چرا هیچ چیز رو بیمه حساب نمیشه! البته نوشتن این نامه ها و خطاب و مقصر دانستن پزشکان بی تاثیر نیست چرا که مسئولین می فهمند که هنوز پیشکسوتان هم مقصر اصلی را که همان بیمه گذار است پیدا نکرده اند چه برسد به بقیه! به هر حال نوشتن چنین نامه ای آن هم از طرف پیشکسوتان و در حد وزیر و چنین خطاهای فاحشی بسیار جای تاسف دارد باید سعی شود کمی بیشتر از نوک بینی دیده شود