X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

ادامه دریافت فرانشیز از بیماران پزشک خانواده در شیراز

طی دو هفته گذشته بسیاری از پزشکان شیراز و سایر شهرستانهای فارس به تنگ آمده از شرایط کار طاقت فرسا و درآمد ناچیز و توقعات روزافزون دست اندر کاران و سکوت و مماشات مجامع صنفی با دریافت فرانشیز ازبیماران اندکی از اعتراض خود را ابراز نمودند .دریافت فرانشیز 2000 تا 5000 تومانی و دریافت وجه سایر خدمات بیش از این که دردی را دوا نماید بیان اعتراض به وضع موجودی است که تاکنون ادعا میشد کاملا گل و بلبل است و برخی در این میان نمرات خود را بین 19 و 20  (و بالای بیست!!) جستجو میکردند و سعی در وارونه جلوه دادن اوضاع اسف بار مردم استان فارس اعم از پزشک و غیر پزشک در حوزه سلامت و عدم بهره مندی از خدمات با کیفیت درمانی داشتند. 

این در حالی است که مدتی است شایع شده آنقدر در کلانشهر شیراز پزشک کم آمده که در برخی مراکز بخصوص دولتی از دانشجویان بدون نظارت اساتید برای درمان استفاده میشود. اگر این مطلب واقعیت داشته باشد بعد از شایعه ورود پزشکان فاقد امتیاز لازم برای پروانه مطب شیراز و استفاده از پزشکان روستا در شهرها به بهای در خطر قرار دادن سلامت روستاییان کار دیگری است که به فهرست طویل اعمال بر خلاف قانون اضافه میشود. 

گفتنی است همان مبلغ ناچیز  سرانه نیز در ماههای اخیر پرداخت نشده است و همه پزشکان ضرایب خود را از ابتدای طرح تاکنون که حداقل بالغ بر 40 تا 60 درصد میشود  و نیز 20 درصد بابت پایش چهار ماهه اخیر و کل سرانه  2 ماه گذشته را دریافت ننموده اند. گفته شده  با توجه به اینکه در سال 91 نیز طرح پزشک خانواده بودجه مصوب نداشته و از ردیف های متفرقه تامین اعتبار میگردیده , تا خردادماه یا بعد از آن انتظار پزشکان برای دریافت حتی بخشی از مطالبات به طول می انجامد و با توجه به تاخیر پرداخت حقوق کارکنان دانشگاه و نیز تاخیر بیش از یکساله کارانه پزشکان بیمارستانها این حداقل انتظار قابل پیش بینی است. 

 (به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد حسن طریقت منفرد گفت: بودجه برنامه پزشک خانواده در ردیف های متفرقه قرار دارد که تامین و پرداخت ردیف های متفرقه بعد از خرداد ماه!!! میسر می شود اما معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور قول همکاری داده و آمادگی پرداخت بودجه پزشک خانواده از ماه آینده!! را اعلام کرد)