X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

پیشنهاد فقط ۲۰۷ میلیارد تومان از بودجه ۹۲ به برنامه پزشک خانواده

سلامت نیوز : دکتر ناصر کاشانی در گفت‌وگو با سینانیوز، با اعلام خبر کاهش بودجه نظام سلامت ، گفت: «رقم اختصاص یافته به برنامه پزشک خانواده در بودجه امسال ۲۰۷میلیارد تومان است که این رقم برای طرح به این بزرگی بسیار کم است.»
وی تاکید کرد: «بخش عمده سرمایه‌گذاری نظام سلامت باید روی برنامه پزشک خانواده انجام شود و با این رقم از میزان معطوف شدن مسئولان به این طرح کاسته می‌شود.»
نماینده مردم سیستان در نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش بودجه نظام سلامت، گفت: «افزون بر کاهش بودجه در بخش سرمایه گذاری طرح‌های اجرایی، بودجه دانشگاه‌های مادر و به طور کلی بخش آموزشی نیز با کاهش چشمگیری مواجه شده است.»
وی ادامه داد: «در تمامی رده‌های نظام سلامت شاهد کاهش بودجهٔ اختصاص یافته از سوی دولت هستیم.»
نظام سلامت حوزه مصرف نیست، حوزه سرمایه گذاری است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان خطاب به مسئولان کشوری اظهار داشت: «این رویکرد باید در عملکرد مسئولان رده بالای کشور و معاونین بودجه وجود داشته باشد که سلامت را به عنوان یک هزینه نگاه نکنند بلکه باید به چشم سرمایه گذاری به این حوزه توجه کنند که متاسفانه این نگاه در بین مسئولان ما وجود ندارد.»
وی در پایان خاطر نشان کرد: «هرچقدر اعتبار در حوزه سلامت کشور صرف کنیم، به نفع مردم و آینده کشور خواهد بود چرا که کشوری موفق است که جامعه‌ای سالم در اختیار داشته باشد و تا وقتی که حوزه سلامت را به عنوان یک حوزه هزینه‌ای نگاه کنیم، هیچ وقت موفق نخواهیم بود.» 

نظر خانواده: 

-سلام به همخانه ای های خوبم در شورای هماهنگی و با تقدیم بهترین درود ها به مناسبت نوروز پیروز:    

سالی که نکوست از بهارش پیداست  طرحی که پا در هواست از اعتباراتش پیداست                                   

 این طرح با این بودجه و این نحوه رفتاری مجریانش فقط به درد عده ای که دنبال منافع مادی خود هستند میخورد و گره ای از مشکلات نظام سلامت ما باز نخواهد کرد.تسلیت مرا به دلیل جوانمرگ شدن طرح پزشک خانواده بپذیرید. 

-با سلام به همکاران عزیز
  اختصاص بودجه ای به این هنگفتی !!!! جهت طرح پزشک خانواده نشان از عزم ملی و اراده پولادین مسوولین محترم جهت ادامه نیافتن ! این طرح ملی میباشد . چون ادامه این طرح با این بودجه واقعا غیرممکن است و نشان میدهد که هدف از اجرای این طرح فقط مطرح شدن عده ای خاص به عنوان بانیان این یرنامه بود ... و چگونگی اجرا و ادامه یافتن یا نیافتن آن برای کسی مهم نبود . فقط قرار بود این طرح اجرا شود ، حتی به بدترین شیوه ی ممکن و با احتمال شکست خوردن بالا .
  حال جواب این همه توهین ، تحقیر ، بی ارزش شدن ، خون دل خوردن و زیر سوال رفتن حیثیت پزشکان... و حیف و میل شدن بیت المال و دربدری و سردرگمی مردم در طی این مدت را چه کسی باید بدهد !؟؟؟
   کاش یکی بود که به سوالات ما جواب میداد ، نه توجیه میکرد !!!!