X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

شبکه تفکر !! مرتبط با ستاد اجرایی یا شبکه ایجاد ...

 متن حاضر الزاما نظر گردانندگان این وبلاگ نمی باشد . همچنان معتقدیم پزشکان یک خانواده اند هرچند بعضی  شیطنت بیشتری دارند!!!

از زمان شروع طرح ۰۲ در شیراز و چرخش ناگهانی مواضع  برخی همکاران به صورت فردی که قبلا به صورت مکتوب طرح را دارای نواقص خوانده و آن را غیر عملی تلقی کرده بودند و  ورود غیر منتظره و با عجله تعدادی اندک و مشخص از این پزشکان (حتی با دور زدن سایر اعضای انجمن ها ) همواره این شائبه در ذهن همه بود که دلیل این چرخش موضع چیست و آیا به برخی قولهایی در زمینه های تشکیلاتی و یا احیانا مالی داده شده است و آیا دریافتی این افراد بیشتر از ارقام مصوب نمی باشد؟ برخی خبر از تشکیل جلساتی با حضور تعدادی از پزشکان قبل از شروع طرح می دادند که در این جلسات قولهایی به آنان داده میشد که در صورت کمک به اجرای طرح شرایط مالی و کاری بهتر از بقیه برای آنان در نظر گرفته خواهد شد فقط به شرط تحریک بقیه برای ورود به طرح . این  شایعات در برخی مواقع که  کارشکنی برای اتخاذ تصمیم قاطع پزشکان شکل مشخص تری می گرفت قوت می یافت و تا کنون نیز ادامه داشته است.برخی این موضوع را به زد وبند های حمایتی از تشکیلات مورد نظر نیز سرایت داده اند هر جند اکثریت اعضای این گروههای صنفی ازحقیقت ماجرا بی اطلاع بودند.اما نظر غالب تاکنون دلایل شخصی این افراد , زیانده بودن قبلی مطب ایشان و ورود به طرح از روی ناچاری بوده است. در برنامه نبض هفته گذشته دکتر شریعتی رئیس ستاد اجرائی پزشک خانواده به گوشه ای از این ارتباطات اشاره کرد ایشان گفتند ما یک شبکه تفکر ۱۵۰۰ نفره از پزشکان در کشور داریم که دائما از طریق اس ام اس با آنان در ارتباطیم و حتی از آنان در باره اتخاذ تصمیم هایمان نظر سنجی می کنیم .این موضوع در گذشته نیز از سوی مسئولان محلی اشاره شده بود مبنی براینکه برخی همکاران خودتان مقصر وضع موجود  هستند.گفتنی است بسیاری از همکاران در شهرهای استان از وجود برخی پزشکان که با دلایل نامشخص به روند پیشروی ۰۲ کمک می کنند و با جو سازی مانع اقدامات بقیه می شوند یا تصمیمات بقیه را لو می دهند خبر داده بودند . راستی در شهر شما چه کسانی عضو این شبکه تفکر!! اشاره شده توسط دکتر شریعتی هستند؟ و آیا این شبکه ابعاد دیگری هم دارد؟ 

ندارد چشم من، تاب نگاه صحنه سازیها
من یکرنگ بیزارم، از این نیرنگ بازیها 

زرنگی، نارفیقا! نیست این،
بنازم همت والای باز و، بی نیازیها 

نظر خانواده:                                                                                                              

- صمیمانه ترین درود ها نثار همخانه ای های خوب و دوست داشتنی ام:در مورد شبکه تفکر مورد ادعای اقای دکتر شریعتی باید عرض کنم که این شبکه وجود دارد و شکل گیری ان به نظر اینگونه بوده است که به دنبال تدوین ۰۲ و انتشار ان فعالان صنفی در هر استان و یا شهرستان چه بصورت فردی و یا گروهی مواضع نرم یا رادیکال در قبال ۰۲ اتخاذ کرده و با مسئولین شبکه بهداشت و یا مسئولین دانشگاه استان به تبادل نظر پرداختند که بعضا خود دوستان مسئول و اجرائی هم به این طرح نقد و اشکال داشتند .در یک مقطع از جانب شبکه استان و یا شهرستان از فعالین صنفی خواسته شد اسامی تعدادی از صاحب نظران صنفی به انها معرفی شود تا مورد مشورت واقع شوند.چنین جمعی بعدا "شبکه تفکر" نام گرفت تا کنون هم یک عدد اس ام اس از این شبکه دریافت داشته ایم با یک سوال جهار جوابی که شما یک گزینه را انتخاب میکردیدو به انها بر میگرداندید(سوال این بود که شما فکر میکنید برای ارجاع بیماری که نباز به کار فوق تخصصی دارد پزشک خانواده او را مستقیما به فوق تخصص ارجاع دهد یا او را به متخصص خط 2 و سپس ایشان مریض را به خط 3 درمان ارجاع دهد)و حداقل در این منطقه که ما هستیم هیچ گونه رانت و یا فرصت ویژه ای به اعضای این شبکه داده نشده است.موفق و پایدار باشید  

-صحبتهای اقای دکتربهجو واقعا در شبکه خبر پرده از تمام گزارشات غلط وشاید دروغین دست اندرکاران پزشک خانواده استان فارس برداشت  وبه نظر اینجانب دلیلی خواهد شد که پزشکان استانهای دیگر متوجه شوند که نباید وارد شوند.