X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

اظهارات دکتر طریقت در قائمشهر

 خبرگزاری فارس :وی تصریح کرد: باید در عمل ثابت کرد که اولویت اصلی وزارتخانه اجرای طرح پزشک خانواده شهری است و این موضوع با حرف امکان‌پذیر نیست.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هدف ما در طرح پزشک خانواده این است که در صورت اجرایی سه سطح کامل طرح پزشک خانواده اگر نتوانستیم پیش‌پرداخت داشته باشیم بدهی‌ها را به بیمارستان‌ها به موقع پرداخت کنیم برای اجرایی شدن این طرح تمهیدات جداگانه‌ای دیده می‌شود.

سرپرست وزارت بهداشت و درمان خطاب به کارکنان مرکز شماره 6 قائمشهر گفت: طرح ارجاعی که مسئولان وزارت بهداشت امید دارند توسط پرسنل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرا شود، با طرحی که شروع شد متفاوت است.

وی ادامه داد: مسئولان استان مازندران به پشتوانه همکاری کارمندان ستون طرح پزشک خانواده را اجرایی کردند و به دنبال زیرساخت هستند ولی ما در سایر استان‌ها اول به دنبال اجرای زیرساخت هستیم و سپس ستون آن را بلند می‌کنیم.

طریقت ادامه داد: به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران پیشنهاد شد که طرحی که شروع کردند را تکمیل کنند یا به سرعت به سمت طرحی که قرار است در کل کشور اجرایی شود، تغییر دهند.

این مسئول خاطر نشان کرد: به مسئولان مازندران اعلام کردیم که طرح را تغییر بدهند که قرار است در همه کشور اجرایی شود.

وی در تشریح جزئیات طرح جدید پزشک خانواده در قزوین گفت: در طرح در دست اجرایی در استان قزوین سرانه سطح اول در اختیار پزشک قرار می‌گیرد.

طریقت ادامه داد: اعتبار طرح پزشک خانواده به طور کامل در اختیار پزشک قرار می‌گیرد که پزشک پس از اجرای طرح هزینه‌های درمانی را کسر و باقیمانده پول در اختیار خودش قرار می‌گیرد.؟؟؟

این مسئول گفت: بیمار میزان سرانه تعیین شده برای پزشک را مشخص می‌کند.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح بیمار هر سه ماه این اختیار را دارد که کارت بیمه‌ در اختیارش را به پزشک مورد وثوق خود دهد و اگر احیانا نارضایتی از پزشک مشاهده کرد می‌تواند نسبت به تغییر پزشک اقدام کند.

طریقت اضافه کرد: با اجرای طرح جدید پزشک سعی می‌کند که خدمات‌دهی به بیمار را افزایش دهد تا بیمار نسبت به تغییر پزشک اقدام نکند.

وی ادامه داد: با اجرای طرح جدید مقدار سرانه تعیین شده برای پزشک یا پیش پرداخت و یا به صورت سه ماهه پرداخت می‌شود.

سرپرست وزارت بهداشت و درمان درباره عدم دریافت حقوق پرسنل در طرح پزشک خانواده شهری بیان داشت: عدم دریافت حقوق پرسنل باید بررسی شود.

وی یادآور شود: نواقص طرح پزشک خانواده شهری مشخص می‌شود 

نظر خانواده: 

-خنده بر هر درد بی درمان دواست. 

-با درود فراوان خیلی تعجب نکنید تاریخ در حال تکرار است ۰۲ هم جزئی از این تاریخ است برای بار اول به صورت ترازیک وحالا در فرمی که شرحش رفت به صورت کمدی(بار اول گریستیم و اکنون وقت قهقهه است)