X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

وزیر سابق بهداشت برخی مشکلات پزشک خانواده در فارس را بیان کرد

 دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای گسترش برنامه پزشک خانواده در کشور و همچنین چگونگی اجرای این برنامه در استان فارس، گفت: استان فارس، استان بزرگی است و از جمعیت زیادی برخوردار است. متاسفانه این استان برای اجرای برنامه پزشک خانواده هنوز زیرساخت پرونده الکترونیکی ندارد و بسیاری از مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده در این استان به دلیل زیرساخت الکترونیکی است.(فقط همین لعنت برشکاک همه که گفتند شما حالا فهمیدید؟ بقیه حقایق را چند سال بعد متوجه می شوند؟شما که میگویند جز تیزهوشان بوده اید) 

وی ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر برنامه پزشک خانواده در استان فارس به زیرساخت الکترونیکی مجهز شود.(این که باید در فاز یک حل میشد چرا نشد؟) 

وی درباره اعتبارات برنامه پزشک خانواده در این استان نیز گفت: آنچه که من اطلاع دارم آن است که سازمان‌های بیمه‌گر از قبل حقوق سه ماهه پزشکان و پرسنل فعال در طرح پزشک خانواده را از وزارتخانه مربوطه دریافت کرده و در اختیار دانشگاه قرار داده‌اند!!!!!!!!!!!؟؟؟؟

دستجردی ادامه داد: از آنجا که کار در استان فارس با سرعت زیادی انجام شد، قطعا مشکلاتی خواهد داشت. (خب حالا مقصر کیست وما خسارتمان از که بگیریم؟)

وی افزود: استان‌های دیگر که برنامه پزشک خانواده را آغاز کردند، این برنامه را به صورت شهر به شهر پیش برده‌اند و مرحله به مرحله اجرا می‌کنند، اما در استان فارس یک مرتبه تمام استان تحت پوشش طرح قرار گرفت.

وزیر سابق بهداشت گفت: به نظر می‌رسد مشکل بزرگ و اساسی برنامه پزشک خانواده در استان فارس به دلیل وسعت زیاد این استان باشد که باید رییس دانشگاه علوم پزشکی مربوطه و همچنین سازمان بیمه‌گر مربوطه که مسوولیت انجام آن را دارند، این مشکلات را حل و فصل کنند(.ببین سر قطب پزشکی کشور چه آوردید یعنی استان فارس را کوچک کنند یا ....)  

طرح بد, اجرای بد . سرکار خانم دکتر علاوه بر وسعت استان اضافه کنید وسعت این مسائل را : سطحی نگری وندیدن عواقب آن  آه و نفرین پزشکان بخصوص پیشکسوتان  ,جوگیری مسئولان استانی در ابتدا, طمع بودجه کلان قول داده شده توسط شما , کارشناسانی که نبودنشان بهتر بود ,بی وجدانی و نابخردی برخی و احتمالا خیانت برخی دیگر, بی توجهی به سرنوشت پزشکان, زیر پا گذاشتن حقوق پزشکان, نداشتن عرق صنفی  بعضی ها, نادیده گرفتن رضایت شغلی پزشکان,  ندادن اهمیت به تخلف هایی که  انجام میشود, حتی اهمیت ندادن به خواست بیماران ومردم , ندیدن مجریان واقعی که پزشکان بودند و نشنیدن صدایشان و.....باز هم بگوییم؟  

نظر خانواده: 

-  gp جان دوست داریم با این پیگیریهات لطفا" در مورد همایش انجمن پزشکان عمومی شیراز  بنویسید.  

gp:به روی چشم.هنوز مزه شامش که  زیر زبانمان است.

-خدایا خودت شاهدی که آنچه امروز گفته میشود با آنچه چند روز پیش کفته میشد چقدر متفاوت است .خدایا میدانم که عزت از دست داده مان را به ما باز میگردانی .اگر من به جای خانم وزیر بودم به مطب تک تک پزشکان عمومی میرفتم و حلالیت طلب میکردم که مسلمان همین است و بس.