X
تبلیغات
رایتل

پزشکان یک خانواده اند

گزارش انتخابات ارکان شورای هماهنگی پزشکان عمومی استان فارس

در تاریخ هفدهم آذرماه بکهزار و سیصد و نود ویک شمسی با هماهنگی صورت گرفته و مطابق آیین نامه پیشنهادی انجمن پزشکان عمومی شیراز،  دومین نشست نمایندگان پزشکان عمومی شهرهای استان فارس به منظور تشکیل شورای هماهنگی پزشکان عمومی استان فارس در ساختمان انجمن پزشکان عمومی شیرازبرگزار گردید. در این نشست که با حضور چشمگیر نمایندگان پزشکان عمومی از16 شهر استان فارس انجام گرفت، ابتدا آیاتی از کلام وحی توسط دکتر صادقی قرائت گردید و سپس دکتر بهجو رئیس انجمن پزشکان عمومی شیراز ضمن خوش آمد گوئی به پزشکان که از راههای بسیار دور با وجود شرایط جوی نامناسب و بارانی آمده بودند بر اهمیت این نشست و لزوم تشکیل شورا تاکید ورزیدند و سپس همه شرکت کنندگان،  به نوبت ضمن ارا ئه گزارش نحوه اجرای طرح02 در شهرهای خود، نقطه نظرات خود را در مورد برنامه و اهداف تشکیل شورا بیان نمودند.از محورهای مهم و اساسی  بحث وگفتگو پیرامون ضرورت تشکیل این شورا و انتخابات ارکان شورا بود.با توجه به شرایط عینی استان فارس به دنبال اجرای طرح 02 و ایجاد مشکلات بسیار جدی و چالشهای متنوع و گسترده در جامعه پزشکی همه شهرهای استان، ضرورت تشکیل این شورا با هدف ایجاد ارتباط و هماهنگی بین شهرهای استان فارس و استفاده از خرد جمعی، همفکری،  مسئولیت پذیری و حضور مقتدرانه همه نمایندگان پزشکان عمومی استان و تلاش در جهت یافتن راه حل های مناسب برای برون رفت از بحران موجود،  مورد تایید همه نمایندگان قرار گرفت. 

نمایندگان پزشکان عمومی شهرهای استان فارس که در این جلسه شرکت نمودند عبارتند از: 

۱-دکتر ابوالحسنی از آباده 2-دکتراسدی ازشیراز 3- دکتر احمدی از خرم بید 4-  دکتربیرجندی از خفر 5-دکتر بهجو از شیراز6- دکتر پیشاهنگ از نیریز7-دکتر تدین از شیراز 8-دکتر جعفری از لپویی 9-دکتر خسروانی از سپیدان 10- دکتر خواجه از مرودشت 11- دکتر سلمانی از لار 12-دکتر سلیمانی از کوار 13- دکتر رمضانی از قیر و کارزین 14- دکتر سینایی از فراشبند 15- دکترصادقی از جهرم 16- دکترقبادی از اقلید 17- دکتر محبی از فسا 18- دکتر مردانی از زرقان 

 در ادامه نشست،  انتخابات ارکان شورا انجام شد و دکترسروش مردانی بعنوان رئیس شورا، دکتراردشیر محبی نایب رئیس،دکتر رقیه خواجه دبیر شورا و دکتر مهران جعفری به عنوان خزانه دار شورای هماهنگی پزشکان عمومی استان فارس انتخاب گردیدند.  

  
تاکید براین نکته ضروری است که موفقیت در این مسیر و دستیابی به راه حل های مناسب، بی تردید نیازمند همراهی و  مشارکت فعالانه همه جامعه پزشکان عمومی و مجامع صنفی پزشکی می باشد. لذا هیئت رئیسه منتخب این شورا در اولین قدم درنظر دارد با تدوین منشور همکاری  به منظور فراهم نمودن بستری مناسب برای  مشارکت گسترده و هم اندیشی همه پزشکان عمومی و انجمن ها که دغدغه های مشترک (هر چند با بیان و روشهای اجرایی متفاوت) دارند و مایل به همکاری و ارائه راهکارهای متفاوتی میباشند،از همگان دعوت به همکاری نموده و برای اعتلای شان جامعه پزشکی و نظام سلامت دست همه آنها را به گرمی می فشارد. 

نظر خانواده:  

-با توجه به گستردگی نمایندگان شرکت کننده در این انتخابات این شورا به راستی نمایندگان قشر پزشک عمومی استان فارس میباشند. ار جداوند بزرگ برایشان ارزوی توفیق داریم. 

-جای بسیار خوشوقتی است که همکارانی انتخاب شده اند که علاوه بر شایستگی در این چند مدت توانایی خود را نشان داده اند ودر حرف و عملکرد صداقت داشته اند.حال وظیفه پزشکان استان است که با پشتیبانی و نه کارشکنی باعث دلگرمی دوستان شوند تا با همدلی اعتبارمان را بدست آوریم. 

-مسرت وخوشحالی تشکیل شورای هماهنگی  با پیچیدن نسخه ؛ نسخه ۰۲ کامل می شود!  

-اکنون که به حول و قوه الهی این شورا تشکیل شده است از همه همکاران پزشک تقاضامندیم از وجود چنین نهادی پشتیبانی کامل به غمل اورند تا شورا بتواند جهت تصمیمات خود گامهای محکمتری بردارد.انشا الله